phishing_pNiech mają się na baczności osoby te, które korzystają z bankowości elektronicznej na swoich smartfonach! Bowiem, nieznana grupa hackerów rozsyła podejrzanie wyglądające wiadomości, które są szybką drogą do utracenia naszych pieniędzy z konta bankowego! O co chodzi? Już śpieszę z wyjaśnieniami!

 

 

Jak wspomniałem na początku, pewna grupa cyberprzestępców wpadła na pewien nowy sposób wyłudzania dostępu do kont bankowych. Otóż, hackerzy wysyłają SMS’a do swojej ofiary, w której to zachęcają do zaktualizowania swojego oprogramowania, aby móc dalej w pełni korzystać z aplikacji bankowych. Uprzednio kliknięty przez nas link, przekierowuje nas do odpowiednio spreparowanej strony, w której jesteśmy poinstruowani jak „zaktualizować” system. Po wykonaniu żądań, zostanie uruchomiona nasza aplikacja bankowa, a tam musimy podać nasze dane!

 
003_article-content-max

 

 

Niektórym już na początku powinna zapalić się lampką, ale jak to bywa… w każdym społeczeństwie trafi się ktoś mniej rozważny i rozgarnięty! Zatem, miejcie się na baczności, gdyż trojan jest w stanie wykorzystać ponad 60 różnych aplikacji bankowych! Nie wykluczone, że i bez tej wiadomości może pojawić wam się nagle okno aplikacji z prośbą o uzupełnieni loginu i hasła. Każdy z nas ma inną wersję Androida, która jest w różnym stopniu podatna na ataki hackerskie. W razie wątpliwości informujcie o tym organy ścigania oraz sam bank. Być może wówczas uda się złapać przestępców i ukrócić ten niecny proceder! Jeśli macie jakieś pytania, zapraszamy Was do komentowania! ;)

IP

Blog Pro Novum