F5ETen dzień musiał wreszcie nadejść, kiedy to możemy śmiało powiedzieć… zyski Apple pikują w dół! Jak się okazuje, koncern z Cupertino już dawno nie miał tak złych wyników jak na początku tego roku! Czy to początek końca Apple na rynku?

To stwierdzenie wydaje się być dość trywialne, ale pamiętajcie… nie ma rzeczy niemożliwych! Obecnie na rynku rządzą producenci z Chin i to oni wyznaczają technologiczne trendy.

 

Wszelkie zmiany zachodzą dynamicznie, a producent taki jak Apple musi wziąć pod uwagę konieczność zmiany przestarzałej już polityki. Samsung zdaje się to powoli dostrzegać, ale wciąż daleko mu do bycia liderem grupy, do której pretenduje. Wracając jednak do giganta z Cupertino, ten osiągnął najgorszy wynik finansowy w ciągu ostatnich 13 lat!

 

TOPSHOTS Apple chief executive Tim Cook praises the new iPhone 5S as the most refined model the company has ever introduced on September 10, 2013 in Cupertino, California.  Apple unveiled two new iPhones on Tuesday in its bid to expand its share of the smartphone market, including one as low as $99 with a US carrier contract. "The business has become so large that this year we are going to replace the iPhone 5 and we are going to replace it with two new designs," Apple chief Tim Cook announced at the company's Silicon Valley headquarters. Apple will begin taking orders on Friday, and on September 20 the two devices will go on sale in the United States, Australia, Britain, China, France, Germany, Japan and Singapore. AFP PHOTO/GLENN CHAPMANGLENN CHAPMAN/AFP/Getty Images

 

 

W analogicznym okresie Apple odnotował przychód na poziomie 58 mld USD, zaś w tym już o osiem mniej! Szacuje się, że w ciągu pierwszego kwartału gigant sprzedał o 10 mln mniej iPhone’ów niżeli miało to miejsce w roku ubiegłym! Cóż, zeszłoroczny iPhone 6s nie przyjął się zbyt dobrze, a model iPhone SE też nie wróży świetlanej przyszłości dla finansów firmy. Klienci stają się coraz to bardziej wymagający, a koncern nie popisał się zbytnio przy tworzeniu ostatnich modeli! Jeśli Apple nie ogarnie się w jakiś sposób, wówczas firmę czeka nieuchronny i powolny upadek. Może nie lada moment, ale… za 5 lat? Potentat z Cupertino zyskał by wielu klientów, gdyby tylko zdecydował się obniżyć swoje ceny o np. 30%. Nie sądzicie? Zapraszam do komentowania! ;)

TECHSPOT

Blog Pro Novum