android-king11-616x463-999150278Właśnie zostały opublikowane nowe dane dotyczące poziomu sprzedaży smartfonów w naszym kraju. Jak się okazuje, nasz rynek jeszcze w pełni się nie nasycił! Czy Polacy zwyczajnie kupują coraz więcej elektroniki?

 

 

 

Jako konsumenci nabywamy coraz to więcej produktów i nie tylko chodzi tutaj o artykuły spożywcze! Z każdym miesiącem rośnie sprzedaż elektroniki, a w szczególności smartfonów. Z pewnego punktu wiedzenia jest to spowodowane coraz częściej pojawiającymi się smartfonami z Chin, które są u nas oferowane już drogą oficjalną. Cóż, także stale spadające już ceny owej elektroniki ma pośredni wpływ na ogólną sprzedaż. Ostatnie badania IDC Polska mówią, iż w zeszłym roku sprzedano aż 7,5 mln nowych smartfonów!

 
android-google-samsung-smartfon-sluchawki

 

 

Z danych wynika, że najczęściej nabywamy nowe słuchawki poprzez umowę z operatorem. Znacznie mniej chętnie nabywamy telefony z tzw. „drugiej ręki”, co świadczy o zwiększeniu się naszych wymagań konsumenckich. Już nie zadowala nas kupowanie sprzętu po okresie gwarancyjnym! To dobrze, gdyż to wszystko świadczy o tym, że Polacy coraz więcej zarabiają! Ponadto, jeśli chodzi o podium w kwestii ilości sprzedanych modeli danej marki. Na pierwszym miejscu znalazł się Huawei, zaś zaraz za nim Samsung. Trzecie miejsce przypadło Apple, co świadczy o tym, że bardzo słabo sprzedają się takie marki jak LG, Sony, HTC czy Microsoft. Kierujemy się przyzwyczajeniem do marki czy lepszym produktem? Na to pytanie postarajcie się odpowiedzieć w komentarzach! ;)

IDC

Blog Pro Novum