new-profWraz z nowym miesiącem, pojawiły się wyniki dotyczące defragmentacji systemu Android. Jak się okazuje, aktualnie najnowsza odsłona tego systemu właśnie osiągnęła wyższy poziom. Ale jak się mają pozostałe wersje tego systemu? Sprawdźmy to!

 

 

 

Nie ma co zbytnio rozwodzić się nad fragmentacją systemu mobilnego do Google’a, bo nic świeżego w tej kwestii powiedzieć się nie da. Jest to spory problem dla nas wszystkich, ale jeśli Google nie wymyśli konkretnego antidotum na ten przypadek, to nic nie wskóramy. Jednak, co przynoszą nam wieści od wujaszka? Otóż, wg zgromadzonych przez niego danych, najnowsza odsłona Androida stanowi na dzień dzisiejszy ponad 10% wszystkich aktywnych OS-ów! Zaś, Lollipop stanowi ponad 35%!

 

 
android-czerwiec-2016

 

 

Ten fakt się raczej nie zmieni, gdyż musiałby teraz nastać cud, aby posiadacze słuchawek z „lizaczkiem” otrzymali update do szóstej wersji Androida! Tak się nie stanie, a również zapewne nie prędko ktokolwiek kupi urządzenie z Marshmallow na pokładzie! Mimo wszystko, Google może mieć pewnego rodzaju powody do dumy, ale bez przesady! Żelek włada ok. 30% rynku, zaś KitKat ponad 30%! Nie wspominając już o jeszcze starszych OS-ach! Wyniki nie napawają już takim pozytywnym nastawieniem? Wina niestety stoi po stronie samego wujaszka, który bagatelizuje sprawę oraz twórców sprzętu, którzy… mają nas w dalekim poważaniu! Nie wstydźmy się tego mówić otwarcie… i dalej kupujmy nowy sprzęt… ;(

Developers

Blog Pro Novum