nexus1W ostatnim czasie znaki na niebie i na ziemi mówiły, że współpraca w kwestii tworzenia smartfonów Nexus pomiędzy Google, a Huawei miała się zakończyć wraz z premierą Nexusa 6P. Szkoda, gdyż urządzenie to wyszło znakomicie Chińczykom i byłoby nie fortunne, gdyby Google zrezygnował z takiego partnerstwa. Na szczęście pojawiły się głosy, jakoby miało się coś zmienić…

 

 

To co jest pewne to fakt, że w tym roku pojawią się dwa smartfony z rodziny Nexus, które wyjdą z fabryk tajwańskiego producenta, HTC. Tymi słuchawkami są M1 (Marilin) oraz S1 (Sailfish). Na temat specyfikacji obecnie nie wiadomo nic prócz tego, iż M1 otrzyma Snapdragona 821! Tyle w temacie. W sieci pojawiła się jednak kolejna wzmianka, ale tym razem na temat produktu Huawei! Bowiem, wg doniesień Chińczycy stworzą kolejnego smartfona w ramach współpracy z wujaszkiem Google!

 

pobrane

 

 

Interesująca wiadomość, nieprawdaż? Dla potwierdzenia tej wiadomości powiem, że w tej sprawie wypowiedział się sam Roland Quandt, naczelny Huawei Consumer Business Group w RPA! Smartfon ma ukazać się jeszcze w tym roku! Ciekawe, jak długo przyjdzie nam czekać na ewentualny wyciek specyfikacji urządzenia? Osobiście, mam nadzieję, że nie długo. Tym czasem, warto jeszcze wspomnieć o jednym! Bowiem, od tego roku smartfony z linii Nexus nie będą miały już loga producenta, który przyczynił się do skonstruowania danego modelu! Od teraz będzie widniało jedynie logo Nexus i tyle. Widocznie Google chce zrobić tak, aby Nexus był kojarzony jedynie z nim. Czy jest to dobry pomysł? Odpowiedzcie nam w komentarzach! ;)

Gearburn

Blog Pro Novum