weryfikacja-dwuetapowa-googleW dobie różnego rodzaju zagrożeń ze strony cyberprzestępców, które mogą dosięgnąć nasze cenne dane, musimy brać pod uwagę wykorzystywanie solidnych zabezpieczeń. Jednakże warto pamiętać by nie przesadzić w drugą stronę z długością i rozbudowaną strukturą swojego hasła. Jeśli jednak czujecie, że wasze hasło do konta Google jest nie wystarczające by zapewnić bezpieczeństwo swoim danym, wówczas                                                                                                            wujaszek Google ma dla was nowe                                                                                                                        rozwiązanie!

 

Hasło. Z hasłem jest jak z domem… im większy tym jego zabezpieczenie sprawia więcej problemów. Dlatego najlepiej jedno i drugie dostosować do swoich potrzeb, przy czym do dużego lokum możemy wynająć odpowiednie służby zaś z hasłem pomoże nam wujaszek Google! Dla osób bojących się o swoje dane, istniała jak dotąd metoda logowania za pośrednictwem smartfonu. Na naszą komórkę wysyłana byłą wiadomość SMS z unikatowym kodem, który musieliśmy podać w procesie logowania. Gigant z Mountain View postanowił nam to jeszcze bardziej ułatwić!

 
26-1

Jak będzie teraz wyglądało dwuetapowe logowanie do konta Google? Cóż, wciąż będzie nam potrzebny zarówno smartfon, ale tym razem Google nie wyśle nam wiadomości, lecz sprawdzi jedynie lokalizację urządzenia, na które usiłujemy się zalogować i spyta czy to my próbujemy się zalogować? Jeśli tak, to potwierdzamy naciskając odpowiedni przycisk na ekranie smartfonu i gotowe! Tyle w temacie szybkiego i teoretycznie bezpiecznego sposobu logowania się na konto Google. Zastanawia mnie tylko, co jeśli nasza słuchawka wpadnie w niepowołane do tego ręce? Z drugiej zaś strony, to samo można było powiedzieć o metodzie z SMS-em.

 

 

bezpieczenstwo

 

 

Nie wiem jak Wy, ale ja osobiście wolę używać zapamiętanej przeze mnie długiej kombinacji znaków plus wykorzystanie z metody wykorzystania słuchawki, co wydaje się być znacznie bezpieczniejsze. Do konta Google’a mam zapisane bardzo ważne dane zarówno prywatne, jak i służbowe, a nie mówiąc o podczepionych kartach kredytowych! Zatem, obawa o utracenie rośnie w przypadku korzystania jedynie z klasycznego logowania. Ciekawi mnie jednak, co Wy o tym sądzicie i czy ktoś z Was wykorzystuje tę metodę logowania? Wypowiedzcie się w komentarzach poniżej! ;)

Google

Blog Pro Novum