malware-androidZagrożeń w sieci nie brakuje. Co raz częściej pojawiają się kolejne wirusy, które nie rzadko są trudne do wykrycia. Często manipulują one naszymi prywatnymi danymi, a do tej grupy dochodzi kolejny – HummingBad! Zagrożone są miliony urządzeń! 

 

 

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że system Android nie należy do najbezpieczniejszych. Wszystko za sprawą swojej ogromnej popularności oraz wątpliwego wsparcia ze strony producenta sprzętu pod postacią łatek bezpieczeństwa. Ten problem można rozwiązać na dwa sposoby: kupić urządzenie z serii Nexus albo… kupić iPhone’a. Zawsze pozostaje jeszcze wziąć pod uwagę zakup urządzenia z Windows 10 Mobile, ale to już leży w kwestii każdego z nas. Jeśli jednak nie macie większego pola do popisu i musicie mierzyć się z tworem pochodzącym ze stajni LG, Samsunga czy też Sony, wówczas trzeba mieć się na baczności!

 
android-malware

 

Bowiem, wg doniesień Check Point Software w sieci pojawił się groźna trojan o nazwie HummingBad! Cym objawia się jego obecność na urządzeniu? Trojan instaluje na naszym urządzeniu niepożądane aplikacje, które często przypominają całkiem zwykłe i z reguły bezpieczne. Jednak nie dajmy się zwieść! Wirus bardzo często powoduje wyświetlanie się niechcianych reklam, których wyświetlanie zasila konto twórców tegoż zagrożenia cybernetycznego. Ponadto, wirus bezpośrednio łamie zabezpieczenia naszego systemu i dostaje się do konta administratorskiego, czego efektem jest wykradzenie wszystkich możliwych haseł!

 

android-worm-hits-china

 

 

 

Pytanie, jak się ustrzec przed zagrożeniami tego typu? Najlepiej jest posiadanie aktywnej ochrony poprzez zainstalowanie monitora antywirusowego, ale także systematyczne instalowanie aktualizacji. Z tym ostatnim mogą być problemy, ale zawsze pozostaje wybór. Nie chcę to nie korzystam albo wybieram urządzenie z innym OS-em. Wybór zależy tylko od nas. Co o tym myślicie? Wypowiedzcie się w komentarzach poniżej materiału! Zapraszamy Was również na nasze forum! ;)

 

ArsTechnica