28114-98bbedeaSmartfony Lumia to jedno z ostatnich tworów dawnej Nokii, która podówczas zajmowała się tworzeniem urządzeń mobilnych. Zaraz przed przejęciu działu mobilnego Finów, sprzedaż słuchawek nie była zbytnio zadowalająca, ale Microsoft miał wpłynąć na bezpośrednią poprawę tej patowej wręcz sytuacji. Jak to się skończyło, wie niemal każdy. Teraz żniwo tych zmian zbierają Fińscy pracownicy…

 

 

Jeszcze przed przejęciem mobilnego oddziału Nokii przez giganta z Redmond, wszyscy liczyli na wielki wzrost zainteresowaniem marką Lumia oraz Windows Phone. Kreowano wizje, które obrazowały walkę platformy Windows Phone z Androidem i iOS-em, którzy obecnie królowali na rynku! Co się stało? Co poszło nie tak? Błędne decyzje, znikoma ilość aplikacji na platformę WP oraz marna promocja, to kilka powodów, które mogły się w pośredni sposób przyczynić do porażki Microsoftu oraz samej Nokii.

 
1460446616_microsoft-surface-phone-specs-leaked-snapdragon-830-soc-8gb-ram-offing

Aktualna sytuacja była do przewidzenia, ale szkoda, że jej następstwa dotyczyć będą najmniej winnej jej pracownicy. Bowiem, wg oficjalnych wieści swoje stanowiska straci 1850 osób! To szokujące, że tak duża liczba osób zostanie niemalże na przysłowiowym lodzie! Rzecz jasna, nie wykluczone, że otrzymają oni stosowne odprawy, ale te nie zrekompensują psychicznego bólu po stracie długo utrzymywanego stanowiska! Wracając jednak do tematu samej Nokii! Wiedzcie, że firma nadal istnieje i niebawem ponownie ruszy do walki o byt na rynku mobilnym!

 

Microsoft-Launching-Two-High-End-Smartphones-This-Year-Cityman-and-Talkman

 

W tym roku Nokia dosyć często wspominała o powrocie na rynek mobilny. Mają zamiar stworzyć własnego smartfona, który będzie obsługiwany przez Androida. Cóż, wielu się marzyło obcowanie z Androidem na Lumii, ale czy to rzeczywiście będzie to? Czy istnieje jakakolwiek szansa na sukces Finów? Przecież rynek jest obecnie przesycony różnorakimi smartfonami, które najczęściej mają swoje pochodzenie w Chinach! Osobiście pokładam wielkie nadzieje w Finach i będę mocno trzymał za nich kciuki! Bowiem, nadzieja umiera ostatnia… nadzieja matką głupich, ale… każda matka kocha swoje dzieci! ;) Na koniec zapraszam Was do komentowania oraz odwiedzenia naszego forum! ;)

Microsoft

Blog Pro Novum