Screenshot-2016-06-10-at-18.49.10-1200x704Obecnie wielu zadaje sobie podobne pytanie, zważywszy na ostatnio przeprowadzone testy przez niezależną grupę, która dowiodła rzeczy nieoczekiwanej! Co na to Samsung i czy dopisek „Active” to tylko marketingowa ściema? Zapraszam do lektury!

 

 

 

Obecnie najmłodszy przedstawiciel serii „Active” od samego początku wzbudzał mieszane odczucia. Jest on wręcz bliźniaczo podobny do poprzedniego modelu, a w dodatku jego rzekoma wytrzymałość w warunkach „ekstremalnych” jest wręcz wątpliwa! Wokół modelu znajdują się dodatkowa obwódka, która rzekomo ma chronić smartfon przed uszkodzeniem, ale jest to zwykły i tani plastik o nieco większej grubości. Całość wygląda jak tania zabawka, a nie smartfon za grube pieniądze, który ma wytrzymać więcej niż podstawowa wersja Galaxy S7! Coś jednak poszło nie tak…

 
samsung-galaxy-s7-active-leaks

 

Pewna grupa ludzi zrobiła eksperyment polegający na zanurzeniu smartfona na 30 minut w wodzie. Wg założeń producenta, smartfon tyle powinien wytrzymać bez żadnego „ale”. Stało się jednak coś innego, bowiem po 30 minutach kąpieli, do urządzenia dostała się woda i został on… uśmiercony. Fakt został zgłoszony Samsungowi, ale ten broni się mówiąc, że ten model jest wodoodporny i w takim przypadku można oddać urządzenie na reklamację. Sprawa wygląda na klarowną i rozwiązana, ale czy rzeczywiście smartfona można bezpiecznie zanurzyć w wodzie? Certyfikat IP68 mówi sam za siebie, ale pamiętajmy, że aktualnie wielu producentów przestrzega nas przed pełnym zanurzaniem smasrtfonu w zbiorniku z wodą. Ponadto, krążą pogłoski w sieci, jakoby to nie był pierwszy Galaxy S7 Active z tym problemem! Co o tym myślicie? Wypowiedzcie się w komentarzach! ;)

 

SAMSUNG

Blog Pro Novum