Xiaomi Mi Band 2 to druga odsłona popularnej fit opaski. Pierwsza odsłona cieszyła się dużą popularnością, z drugą pewnie będzie tak samo, tym bardziej, że cena nie należy do wygórowanych. Zapraszam na test!

Wygląd Xiaomi Mi Band 2

Opaska złożona jest z dwóch części. Pierwsza to silikonowa opaska z otworem na samo urządzenie, zapinana na nadgarstku. Niestety ostatnio doszły nas słuchy, że  długotrwałe noszenie Mi Band 2 może powodować odparzenia, co niestety muszę potwierdzić. Nośmy więc wszystko zgodnie ze zdrowym rozsądkiem.

xiaomi mi band 2 test

Drugim i najważniejszym elementem jest zegarek wraz z krokomierzem oraz pulsometrem, wyposażony w łączność Bluetooth.

Specyfikacja Mi Band 2

 • Ekran OLED 0,42 Cala
 • Norma IP 67
 • Bluetooth 4.0
 • Pulsometr
 • Waga 15 G (całość)
 • Bateria 70 mAH

Główną cześć wkładamy w silikonowa opaskę. Patent dość ciekawy i wygodny. Nie zdarzyło mi się żeby urządzenie wypadło czy przekręciło się wewnątrz opaski podczas użytkowania.

xiaomi mi band 2 wszystko

Funkcje Mi Band 2

Opaska Xiaomi ogranicza się przede wszystkim do informowania nas o kilku funkcjach takich jak:

 • Pokazywanie godziny
 • Kroki
 • Dystans
 • Kalorie
 • Tętno
 • Stan baterii

Wszystkie te funkcje wywołujemy poprzez naciśnięcie okrągłego klawisza pod ekranem. Możemy sobie swobodnie zdefiniować w programie Mi Fit, które funkcje są dla nas przydatne i włączyć je lub wyłączyć. Co ciekawe, nie możemy wyłączyć opcji „czas”. Przez to jeżeli nosimy już zegarek i chcemy dodatkowo nosić opaskę Mi Band 2, będziemy skazani na dwa czasomierze.

xiaomi mi band 2 pl

Aplikacja MiFit

Centrum dowodzenia opaski jest aplikacja MiFit, którą możemy ściągnąć ze sklepu Play. Niestety, aby w pełni zacząć z niej korzystać musimy się zarejestrować do społeczności Xiaomi. Na smartfonie, przynajmniej dla mnie, była to przeszkoda nie do pokonania. Dopiero komputer dał mi taką możliwość.

Sama aplikacja została schludnie napisana. Wszystkie funkcje są widoczne i łatwe w obsłudze, najważniejsze statystyki i informacje są na pierwszym planie, przez co bardzo łatwo możemy sprawdzić i przeanalizować naszą dzienna aktywność.

Bardzo fajną opcją jest odblokowywanie naszego smartfona opaską. Polega to na tym, że dopóki smart Band jest w łączności Bluetooth ze smartfonem, dopóty nie musimy smartfona odblokowywać. Po utracie połączenia, wszystkie kody i piny zaczynają działać.

Ciekawą funkcją jest również monitoring snu. Opaska zbiera dane podczas naszego snu i rano przedstawia nam to w postaci wykresu. Możemy tam zobaczyć ile spaliśmy tzw. „snem twardym” a ile miękkim. Oczywiście opaska wtedy też sprawdza nasz puls. Wyniki mogą nas zadziwić.

Dzięki informacjach o śnie możemy ustawić też tzw. inteligentny budzik. Opaska zacznie wibrować wtedy kiedy wyczuje, że zaczynamy się budzić. Możemy również ustawić ja ręcznie np. przed budzikiem standardowym.

 

Wytrzymałość

Opaska posiada normę IP 67, dzięki temu bez przeszkód możemy się z nią zanurzać do metra głębokości. Ja bez problemu się z nią kapałem. Nie widać uszkodzeń.

xiaomi mi band 2 opis pl

Codzienne noszenie jednak dało swe znaki. Na silikonowej opasce widać przebarwienia oraz przetarcia. Na szczęście ekran po dwóch tygodniach użytkowania wygląda jak nowy.

Cena i Dostępność

Opaskę aktualnie możemy kupić za niewiele ponad 150 zł. Niestety polskie sklepy nie oferują jeszcze tego urządzenia, jednak bez problemy możemy skorzystać z oferty BangGood, która wyśle nam urządzenie z darmową przesyłką.

Sprawdź Aktualną Cene na BangGood

Podsumowując

Opaska Mi Band 2 to bardzo ciekawe urządzenie. Opaska Xiaomi swoja popularność zawdzięcza niewygórowanej cenie jak i możliwościom, które posiada. Sukces pierwszej odsłony Mi Band sprawił, że wielu użytkowników z utęsknieniem oczekiwało najnowszej odsłony, już  z prawdziwym ekranem, który nie był dostępny w pierwszej wersji. Tak czy inaczej, jeżeli ktoś potrzebuje takie właśnie opaski, myślę, ze towar jest dla niego.