tele4Na początku pragnę Was przeprosić za lekką obsuwę dotyczącą publikacji kolejnego TeleWeek’u, ale pewnych spraw czasem nie da się przeskoczyć. Także, proszę Was o odrobinę wyrozumiałości i zapraszam Was na kolejną porcję wiadomości z mijającego już tygodnia. Zapraszam!

 

 

Rzutem na taśmę pojawiła się informacja o wyjątkowym smartfonie od Samsunga, którym jest model „Z2”. Być może kojarzy Wam się to z seria pewnego japońskiego koncernu, ale nic bardziej mylnego! Bowiem, smartfon ten należy raczej do budżetowych urządzeń, które są tym razem wyposażone w nieco inne środowisko systemowe! Pamiętacie jeszcze o Tizenie? Jest to autorski system operacyjny samego Samsunga, który czerpie garściami od wujaszka Google’a i jego Androida. Tworząc ten system, Koreańczycy mają zamiar zagrać na nosie Google’owi i powoli rezygnować ze wspomnianego wcześniej Androida. Czy czeka nas pojawienie się Tizen OS na Galaxy S8? Kto wie, ale skupmy się na samym Samsungu Z2. Model ten wyposażony został w 4 – calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480×800 pikseli, procesor Spreadtrum o taktowaniu 1.5 GHz, 1 GB RAM oraz 8 GB ROM. Słuchawka pojawiła się póki co w Indiach i tam jej cena wynosi w przeliczeniu ok. 270 złotych.

tizen os

 

Pytanie, czy takim smartfonem Samsung zawładnie tamtejszym rynkiem? Z czasem się okaże, a tym czasem warto wspomnieć o zapowiadanej przez HTC aktualizacji urządzeń! Chodzi tutaj o update Androida do niedawno opublikowanej przez wujaszka Google’a, wersji 7.0 Nougat! System ten mieliśmy już okazję poznać i wiemy, że zbyt wiele w porównaniu do poprzedniej odsłony się nie zmieniło. Jednakże sam fakt tak szybkiej reakcji Tajwańczyków pozytywnie nas zaskoczył! Szkoda tylko, że obecnie w planach HTC ma zamiar udostępnić OS jedynie posiadaczom urządzeń takich jak: HTC 10, HTC One M9 oraz HTC One A9. One zostaną zaktualizowane do końca tego roku, ale nie martwcie się! Firma zapowiada, że niebawem ta lista zostanie poszerzona o kolejne słuchawki. Zatem, możecie spać spokojnie… do czasu… aż coś nie rypnie. ;)

 

Samsung_Galaxy_Note_7_Evan_Blass_front.0.0

Ostatnią i wg nas najważniejszą informacją, jest możliwe rychłe pojawienie się jeszcze lepszego Samsunga Galaxy Note’a 7! Najnowszy phablet od Samsunga został już zaprezentowany i jak się okazuje, nie wzbudził tak ogromnego zainteresowania jakby można się tego spodziewać. Dlaczego? Specyfikacja urządzenia nie jest tak nadzwyczajna jak sądzono, zatem phablet pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Stąd pomysł na stworzenie usprawnionego wariantu, ale… dla Chin! Tak, wg założeń słuchawka ta trafi jedynie do Państwa Środka, gdyż ten właśnie rynek jest aktualnie najważniejszy dla… większości ambitnych firm. Czym ten model ma się różnić od obecnego? Zostanie on wyposażony w aż 6 GB RAM-u, 128 GB ROM-u oraz dwa sloty na kartę SIM. Na tę chwilę nie wiemy nic więcej. By zdobyć nieco więcej informacji przyjdzie nam jeszcze poczekać, a tymczasem zapytam się, co Wy sądzicie o tym urządzeniu? Powinien on trafić do nas? Co sądzicie również o Tizenie oraz procesie aktualizacji Androida? Gorąco zapraszam do aktywności na naszym forum! ;)