Ładowanie Indukcyjne – Jak Działa Standard QI?

Co to jest ładowanie indukcyjne? Czy naprawdę da się naładować telefon nie podpinając go do prądu? Zdecydowanie. Dziś odpowiemy sobie na pytanie co to jest ładowanie bezprzewodowe i jak działa.

Jak działa ładowanie indukcyjne.

Technologia ładowania bezprzewodowego umożliwia ładowanie telefonów komórkowych i innych urządzeń jak np. tablety czy czytniki ebook na odległość, bez użycia kabli. Ładowanie bezprzewodowe to najnowsza technologia wykorzystująca indukcję elektromagnetyczną.ładowanie-indukcyjne-qi

Ładowarka Indukcyjna

Ładowarka, dzięki cewce indukcyjnej nadawczej przekazuje energię do cewki odbiorczej znajdującej się w telefonie. Wystarczy położyć telefon na ładowarce i zaczyna ona automatycznie ładować telefon.

ladowarka-bezprzewodowa-f10-od-lukasza-czarna-500x500

Standard QI

Dla obsługi ładowania bezprzewodowego został stworzony standard obsługujący tego typu komunikację. Nazywa się on qi (czyt, CZI). Dużo producentów telefonów i ładowarek korzysta z tego standardu, jak np.:

  • Samsung
  • Microsoft
  • Qiray

Sprawdź Ceny ładowarek bezprzewodowych

Dzięki temu standardu i łatwości implementacji, nie trzeba wiele by z niego skorzystać – wystarczy kompatybilny telefon lub odpowiednia przejściówka. Część modeli z segmentu premium, ale i nie tylko jak np.:

  • Samsung Galaxy S7
  • Samsung Galaxy S6
  • Lumia 1520
  • Nexus 4

Posiada wbudowany odbiornik ale dla innych urządzeń które posiadają końcówkę micro-USB lub złącze Lightning (iPhone) są dostępne odbiorniki.

odbiornik-qi

 

To wszystko oznacza, że standard Qi jest możliwy do użycia w każdym możliwym urządzeniu mobilnym. Ładowanie bezprzewodowe ułatwia nam codzienne użycie telefonu i umożliwia zapomnieć o czynności ładowania.

 

Źródło: http://qi-ray.com/

Może Ci się również spodoba

Leave a Reply