Już od dobrych kilku lat ładowanie indukcyjne gości  w naszych domach. Dziś mam okazję doświadczyć tego na własnej skórze. Na testy trafiła ładowarka ze standardem QI  – Qiray S10 – Zapraszam na recenzję!

Ładowarka bezprzewodowa to bardzo proste urządzenie. Składa się z odbiornika nadawczego (ładowarka) i odbiorczego (cewka przy smartfonie) – ten natomiast tworzy pole magnetyczne, które jest indukowane w cewce odbiornika i ładuje smartfona. Skomplikowane – wiem, ale w praktyce wygląda to już bardzo przyjaźnie.

ładowanie-indukcyjne-qi

Zestaw Sprzedażowy Qiray S10:

W pudełku nie znajdziemy wiele. W skład zestawu wchodzi

  • Ładowarka
  • Kabel microUSB
  • Instrukcja obsługi

Dodatkowo otrzymałem  cewkę do iPhone`a, dzięki której możemy naładować bezprzewodowo  i smartfon Apple.

Ładowarka Bezprzewodowa Qiray S10 – Wygląd

Trzeba przyznać, że design ładowarki może się podobać. Solidne wykonanie, urządzenie wykonane w całości z metalu, prócz góry, która wykonana jest z plastiku, który niestety łatwo się rysuje. Dobrze, że ładowarka wyposażona została w gumowe nóżki. Dzięki  temu sprzęt stoi stabilnie na stole i nie jest łatwo jej przesunąć.

ladowarka-bezprzewodowa-qiray-s10-3

Ładowarka Bezprzewodowa Qiray S10 – Specyfikacja

Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy czas ładowania wynosi tyle, co ładowanie standardową ładowarką sieciową. Odpowiedź brzmi – tak. Różnica czasu jest niewielka na korzyść ładowarki sieciowej. Różnica w naładowaniu smartfona od 0 do 100% to około 30 minut. W zależności od modelu i pojemności baterii.

ladowarka-bezprzewodowa-qiray-s10

Jak działa Qiray S10?

Stosowanie ładowarki jest bardzo proste. Wystarczy ją podłączyć do prądu i już działa. Kładziemy telefon, który posiada Standard QI i automatycznie rozpoczyna się ładowanie. Co jeżeli nie mamy takiego telefonu? Z pomocą przychodzą nam specjalne cewki do kupienia w sklepie. Możemy je nakleić na tył smartfona. W moim przypadku był to iPhone 6. Podłączamy ją w miejsce portu ładowania.

Sprawdź cenę Qiray S10

Ładowarka Qiray S10

ladowarka-bezprzewodowa-qiray-s10-4

Tutaj pojawia się problem, ponieważ, albo ładujemy smartfona indukcyjnie albo standardowo, za każdym razem jak zdecydujemy się to robić musimy odpinać lub zapinać cewkę.  Osobiście twierdze, że wygodniejszym rozwiązaniem jest kupno telefonu już z możliwością ładowania bezprzewodowego.

ladowarka-bezprzewodowa-qiray-s10-5

Nie podobało mi się również to, że smartfon trzeba odłożyć na ładowarkę tylko pod pewnym kątem. Położenie go niedbale albo na szybko nie zawsze aktywuje ładowarkę. Problem jest przede wszystkim ze smartfonami z dołożonym modułem, mniej  już z wbudowaną opcją ładowania bezprzewodowego.

 

Podsumowanie

Ładowarka Qiray to bardzo ciekawe urządzenie, które na pewno przydaje się w domu. W bardzo łatwy sposób ładuje nasze urządzenie, nie musimy szukać kabli, szukać wejścia, wystarczy tylko położyć, a indukcja zrobi wszystko za nas. Czekamy na inne produkty. Indukcyjne kieszenie czy meble!