bez-tytulu Za nami już kolejny tydzień i niebawem przeżyjemy kolejne święta Bożego Narodzenia. Zanim to jednak nastąpi, przed nami jeszcze tzw. „Mikołajki” i trochę nowości ze świata mobilnej technologii. Mimo wszystko, pomówmy wpierw o kilku rzeczach, które miały miejsce w kończącym się tygodniu!

 

 

Gorącym tematem tego tygodnia były nasilające się ataki hackerskie, które w bezpośredni sposób zagrażają naszym prywatnym danym. W dobie dzisiejszych czasów, bardzo wiele operacji dokonujemy przy pomocy smartfonu, a zwiększa to prawdopodobieństwo wystąpienia ataku. W ostatnim tygodniu dużo mówiło się odnośnie złośliwego oprogramowania typu Malware o nazwie „Gooligan”. Wirus podszywa się pod pewnego rodzaju aplikacje i stara się przejąć kontrolę nad systemem urządzenia. Gdy już do tego dojdzie, wówczas Gooligan publikuje masę komentarzy pod danym programem w sklepie Google Play. To wszystko jest połączone w pewną całość. Jak się przed tym chronić? Warto używać specjalnego oprogramowania i co jakiś czas badać czy czasem wśród zainstalowanych aplikacji nie ma czegoś podejrzanego?

 

b2273666f03bc06928fe28a0d208bc8a

 

 

Kolejną rzeczą wartą uwagi jest Google Pixel, a mianowicie sposób jego aktualizowania. Chodzi tutaj o to, bowiem wujaszek Google jednak nie dotrzyma słowa  w przypadku aktualizowania swoich następców serii Nexus. Bowiem, na początku twierdzono, iż posiadacze serii Pixel będą otrzymywać specjalną serię aktualizacji, o której pozostali posiadacze urządzeń z tym OS-em będą mogli zapomnieć. Co się jednak okazało. wersję systemu (7.1.1) otrzyma praktycznie każdy producent sprzętu by mógł , aby udostępnić go jako kolejną odsłonę tegoż systemu. Pytanie tylko, co jeszcze szykuje wujaszek Google? Pixlele miały być tak unikatowe i zachęcać nas tym do ich zakupu, a tu taka wtopa. Co nam jeszcze pozostaje?

 

oneplus-3t-to-launch-on-november-14-in-london

 

Pozostaje nam jeszcze urządzenie OnePlus 3. Smartfon jest na prawdę wyjątkowy i jest ton bezpośrednią kontynuacją modelu „OnaPlus One 3”. Urządzenie na prawdę bardzo udane, ale również dosyć wydajne. Najnowszy model został wykonany w całości z aluminium. Na przodzie znajdziemy matrycę o wielkości 5.5 cala o rozdzielczości Full HD. Z tyłu możemy ujrzeć aż 16 mpix matrycę oraz lampę doświetlającą scenerię. Sercem tego urządzenia jest Snapdragon 821 wraz z 6 GB RAM. Producent postarał się także o 64/128 GB ROM, aparat do selfie o rozdzielczości 8 mpix, akumulatorek o pojemności 3400 mAh.Ponadto, w smartfonie występuje system szybkiego ładownia baterii,  co z pewnością ułatwi niektórym życie. Pytanie, czy ludzie rzeczywiście potrzebują tego typu smartfonu? Co o tym wszystkim sądzicie? Macie już jakieś wyrobione na te temat zdanie? Zapraszam Was serdecznie do naszego forum oraz strefy komentarzy, gdzie możecie podzielić się swoimi wrażeniami. Pamiętajcie by stale odwiedzać portal, gdyż niebawem wydarzy się coś nadzwyczaj wyjątkowego, czego się raczej nie spodziewaliście! ;)