Trzeba przyznać, że portal Telesmartfon.pl zapadł w ostatnim czasie w swego rodzaju sen zimowy. Można by się pokusić, że jego zarządcy byli w tzw. letargu, który uniemożliwił im prowadzenie pewnych działań. Jednak nie wszystko poszło na marne, bowiem przez ten czas w naszych umysłach gotowały się nowe, błyskotliwe pomysły, które to niebawem zostaną Wam z czasem wyjawione przy okazji nowych materiałów! Tymczasem, zapraszam Was do krótkiego i zwięzłego podsumowania najważniejszych informacji zeszłego tygodnia!

 

Zapewne, samy tytuł sprawia, że jesteście niezmiernie podekscytowani powrotem prawdziwego twardziela wśród komórek! Jednak, tę wisienkę zostawimy sobie na sam koniec, bowiem to co na końcu jest zwykle najlepsze… Do tego czasu, powiemy sobie kilka słów odnośnie pewnej nowości od ASUS-a oraz kilku nagród jakie otrzymało Lenovo za cały ubiegły rok. To może Lenovo? Jak zapewne wiecie, w zeszłym roku ta Chińska firma wprowadziła do sprzedaży serię Moto Mods, która składa się na szereg różnej maści doczepianych komponentów do wybranych smartfonów z tejże serii. Owe moduły zostały docenione zarówno przez samych konsumentów jak i jury gali Mobility Trends 2016! Lenovo zostało nagrodzone za innowację roku 2016, tworząc właśnie serię Moto Mods. Ów gigant technologiczny otrzymał także kilka wyróżnień za:

 

  • Najlepszy Laptop – Lenovo Yoga 910
  • Najlepszy Tablet – Lenovo Yoga Book
  • Największa Innowacja – MotoMods
  • Najlepszy producent roku 2016

Jak widzimy, Lenovo ma co świętować! Pozostawiając jednak temat nagród przyznanych Lenovo, warto teraz powiedzieć kilka słów odnośnie ASUS-a i jego ZenFone’a GO! Pewne jest to, że smartfon ten nie należy do ligi światowej. Jest to raczej typowy „średniak”, którego wyróżnia dość sporej wielkości ekran o przekątnej 5.5 – cala o rozdzielczości HD 720p! Słuchawka została wyposażona w procesor Snapdragon 410, 2 GB RAM, 16/32 GB ROM z możliwością rozszerzenia o kolejne 128 GB przy pomocy karty microSD. Ponadto, w modelu tym został zamontowany moduł 13 mpix aparatu cyfrowego, który ma wsparcie w odpowiednim doświetlaniu scenerii przez diodę LED. Nie zabrakło także akumulatora o pojemności 3000 mAh, systemu Android w wersji 6.0 Marhsmallow wraz z nakładką Zen UI 3.0. Cena? Jeżeli ów model przypadł Wam do gustu, musicie wiedzieć, że jego cena wynosi niecałe 800 złotych. Czy to aby  nie za dużo? Sami musicie na to sobie odpowiedzieć…

 

Idąc dalej, możemy wreszcie przejść do meritum naszego dzisiejszego materiału, którym jest… wielki powrót Nokii 3310! Tak, ten prawdziwi gigant, mocarz, który osławiony został jako telefon, którym to możemy śmiało gwoździe wbijać… powraca! Obecni właściciele Nokii zapowiedzieli już oficjalnie, że legendarny telefon doczeka się swojego prawowitego następcy. Zatem, czy będzie to klasyczna komórka typu „feature phone” czy może jednak „wszystko mający’ smartfon?! Pewne jest to… że będzie to klasyczny telefon! Ta informacja cieszy, bowiem chyba nie oczekujemy od nowego wcielenia Nokii 3310, że będzie typowym dla dzisiejszych czasów dotykowym telefonem? Cóż, być może znalazło by się kilku zwolenników tej wersji, ale… stanowili by oni nie znaczną mniejszość, a same klasyki sprzedają się nie najgorzej, więc… brawa dla Nokii! 

 

 

Kto kupi nowe wcielenie 3310? Do tego grona trafią z pewnością sami wielbiciele marki, osoby starsze potrzebujące porządnego fona i rodzicie, którzy chcą dać swemu niesfornemu dziecku pierwszy telefon komórkowy. Nabywcy się znajdą i to jest bardziej niż pewne! Mniej pewne jest to, kiedy telefon zostanie oficjalnie zaprezentowany. Ja osobiście, obstawiałbym MWC w Barcelonie, które odbędzie się lada moment i może na tych targach obecni właściciele Nokii powiedzą nam coś więcej odnośnie ich nowego dziecka? Co Wy o tym sądzicie? Zapraszam Was gorąco do komentowania i wbicia na forum! Może zdradzicie nam, co byście chcieli zobaczyć świeżego na portalu Telesmartfon.pl? ;)