W tym tygodniu na portalu videotesty.pl pojawiła się kolejna recenzja, a raczej test w którym przedstawiłem Asusa Zenfone 3 Max 5.5. Smartfon dość mocny w swojej półce cenowej z bardzo dobrymi multimediami a zwłaszcza aparatem.

Nie macie wrażenia, że Asus zabłądził z nazwami swoich urządzeń? Asusów Zenfone 3 jest kilka, a kolejne cyferki wcale nie mówią nam czy ten telefon jest nowszy czy starszy. Warto by było napisać kiedyś jakiś tekst jak czytać nazwy produktów tej zacnej firmy, ale do rzeczy…

Właściwie są 3 główne powody dla których warto zainteresować właśnie tym smartfonem. Asusowi nie można odmówić zainstalowania potężnej baterii o pojemności 4100 mAh. Bateria to raz, ale zarządzanie energia to dwa. Tutaj Asus mnie zaskoczył i trzeba im oddać, że te tryby działają, a ten najbardziej ekonomiczny pozwala działać smartfonowi przez okrągły miesiąc.

 

Dobrze też wygląda aparat o rozdzielczości 16 mpix. W dobrym świetle robi ciekawe zdjęcia, ale najbardziej podoba mi się macro i szybki autofocus. Zdjęcia poglądowe możecie zobaczyć na stronie videotesty pod tym linkiem jest tam również pełny tekst.

Trzecim powodem jest ekran. Zwykłe FullHD ale na 5,5 calach robi robotę. Do tego szkło 2,5D – jest to moje ulubione rozwiązanie. Zapraszam do komentowania i zostawiania swoich odczuć poniżej