Flagowe smartfony to zaawansowane technologicznie urządzenia wyposażone w najlepszy ekran, najlepsze podzespoły i najlepszy aparat. Wszystko jest w nich naj, także cena, która w większości przypadków znacznie przewyższa koszt zakupu zwykłego smartfona. Czy jednak zawsze opłaca się inwestować duże pieniądze we flagowce? Komu opłaci się taka inwestycja, a kiedy lepiej jest z kolei postawić na nieco tańsze modele smartfonów?

Flagowe smartfony i ich cena

Nie ulega wątpliwości, że flagowe modele telefonów, takie jak smartfon Samsung i jego seria Galaxy S i Galaxy Note to jedne z najczęściej kupowanych, ale także i najdroższych smartfonów z Androidem na pokładzie, które aktualnie są dostępne w sprzedaży. Kupując taki smartfon Samsung w regularnej sprzedaży musimy jednak liczyć się z pozostawieniem w sklepie ponad 3 tys. zł. Dla wielu osób taki wydatek na zakup „tylko” telefonu to absurd. Po części jest to prawda, gdyż w tej samej cenie kupimy już znacznie bardziej funkcjonalny laptop, który da nam znacznie więcej niż smartfon. Dlaczego więc smartfon Samsung i inne flagowce cieszą się tak dużą popularnością?

 

Co może Ci zaoferować flagowy smartfon?

Odpowiedź jest prosta. Oferują bowiem znacznie więcej niż „zwykłe” nieflagowe telefony. Flagowce mają bowiem najlepsze aktualnie dostępne aparaty fotograficzne, dzięki nim zrobimy więc doskonałe zdjęcia. Charakteryzują się także wysoką wydajnością i płynną pracą, a dzięki najnowszym podzespołom, nawet mając zainstalowane na telefonie liczne aplikacje, nie mamy większego problemu z ich obsługą. Flagowce to także znakomitej jakości ekrany, na których wszystko wygląda lepiej, kolory są bardziej wyraziste, a o pojedynczych pikselach można śmiało zapomnieć.

Można więc powiedzieć, że flagowce są stworzone dla osób, które:

  • robią telefonem dużo zdjęć;
  • grają w bardziej wymagające gry;
  • potrzebują niezawodnego smartfona;
  • nie zmieniają telefonu co roku;
  • dysponują odpowiednim budżetem;
  • uwielbiają technologiczne nowinki.

W pozostałych przypadkach taka inwestycja może się bowiem zwyczajnie nie opłacać i zamiast inwestować w najnowszy smartfon Samsung, lepiej będzie wybrać nieco słabszy, ale i znacznie tańszy, telefon.

Kiedy nie warto kupować flagowca?

Na szczęście, z roku na rok flagowce stają się coraz lepsze, co także nie pozostaje bez wpływu na rozwój pozostałych obecnych na rynku smartfonów. One także bowiem w konsekwencji stają coraz lepsze i posiadają coraz bardziej rozwinięte funkcje. Jeśli więc nasz smartfon ma po prostu działać i dostarczać nam podstawowej rozrywki, możemy śmiało postawić na nieco tańszy telefon. Flagowce mają bowiem także to do siebie, że szybko tracą na wartości, a ich cena znacząco spada już w kilka miesięcy po oficjalnej premierze.

Jeśli jednak dobry i niezawodny smartfon to dla nas podstawa i chcemy zainwestować swoje pieniądze w telefon na najwyższym możliwym poziomie, wybór jest prosty: kupmy flagowca. Z pewnością będziemy więcej niż zadowoleni z jego obsługi i codziennego użytkowania. Decydując się na smartfon Samsung w Neonet.pl znajdziesz różne jego modele, zarówno te flagowe Galaxy S i Galaxy Note, jak i pozostałe smartfony od tego cenionego producenta.