Majowy długi weekend minął nam pod znakiem wilgotnej chmurki i… koszmarnie dużej liczbie wypadków. Jak sprawy miały się w kwestii technologii mobilnych? Nie działo się nic specjalnego, ale przygotowaliśmy dla Was jedne z najciekawszych. Zapraszam!

 

 

Samsung w ostatnich tygodniach boryka się z dość nieprzyjemnymi wydarzeniami, na czele których stoi temat zwany „Galaxy Fold”. Ten nie do końca dopracowany projekt aktualnie spędza sen z powiek inżynierów tego koreańskiego giganta, ale… to dopiero początek. Dlaczego? Jak donoszą zagraniczne portale, jeden z obywateli Korei Południowej został „uraczony” zaszczytem w postaci samozapłonu przez Samsunga Galaxy S10 5G! Niejaki „Lee” twierdzi, że smartfon nie był używany w chwili zapłonu, ani również ładowany! Po prostu, od tak słuchawka zaczęła dymić i po czym stanęła w płomieniach. Czy będzie więcej podobnych temu zdarzeń? Na razie cisza, więc czekamy. Cóż, może to tylko pojedynczy wadliwy egzemplarz?

Zapewne część z Was korzysta z samochodu, który jest wyposażony w oprogramowanie Android Auto. W dość znaczący sposób poszerza możliwości jakie daje nam samochodowe centrum rozrywki. Jednakże, jednym z nadrzędnych powodów wykorzystywania Android Auto jest nawigacja samochodowa. Niestety, ale najnowsze wieści informują nas o aktualizacji „4.2.5914”, która uniemożliwia poprawne funkcjonowanie przykładowej nawigacji Waze. Jeśli nie chcecie regularnie spotykać się z falą czarnych ekranów, wystarczy nie dokonywać aktualizacji oprogramowania w najbliższym czasie.Na koniec warto wspomnieć o innej aktualizacji, która w tym przypadku wyróżnia się wyjątkowo pozytywnymi cechami. Mowa tutaj o obiecanym przez Huaweia, trybie Dual-View Video dla P30 Pro. Owa funkcjonalność była prezentowana już na pierwszym pokazie, ale z przyczyn technicznych, nie była ona w pełni gotowa na to, by pojawić się we wszystkich urządzeniach. Szczęście dla posiadaczy Huawei P30 Pro, że nie tak dawno zawitała aktualizacja oprogramowania do wersji EMUI 9.1.0.153. Niestety, ale w pierwszej kolejności do udostępniania aktualizacji byli Chińczycy, co jest rzeczą dość oczywistą. Nie martwcie się jednak, bowiem update trafi niedługo do reszty świata!