TeleWeek #45 – Stare Oprogramowanie w Pikselu 3a, Xiaomi Mi9 SE Rywalem Huawei P30 Pro, Budżetowa Nokia na Horyzoncie

Dzisiaj dochodzi do prawdziwej kumulacji! Nie dość, że jest poniedziałek to jeszcze 13-ego! Czy może być gorzej? Sprawdźcie sami, co ciekawego wydarzyło się w przeciągu minionego tygodnia. Zapraszam!

 

 


Poniedziałek to jedyny taki dzień
,  w którym ciężko jest odnaleźć się po weekendowym balowaniu czy wypadzie w plener. Czy o czymś zapomnieliście? Jest bardziej niż pewne, ale bardziej interesujące jest to, czego zapomniał gigant z Mountain View! Bowiem, wujaszek Google wypuścił do dystrybucji nowego Google Pixel 3a i 3a XL z nieaktualnym oprogramowaniem. Według oficjalnych informacji, obydwie słuchawki mają preinstalowanego Androida 9.0 w odsłonie marcowej! Czyżby piksele miały „wyjść” jeszcze w marcu? Wiele na to wskazuje.

Wszyscy dobrze wiemy, że Xiaomi musi zawsze być o krok przed konkurencją… a przynajmniej zaraz obok niej. W tym przypadku nie jest inaczej, gdyż Chińczycy wypuścili aktualizację dla Xioami Mi9 SE, w której pojawia się nowy tryb fotograficzny, który umożliwia nam… fotografowanie księżyca! Tak, to jest identyczna opcja spotykana m. in. w Huawei P30 Pro. Teraz nawet pomniejsza odsłona najnowszego flagowca Xiaomi może pochwalić się tą „rewolucyjną” funkcją.

Nokia, synonim wszechstronnej trwałości. Któż by nie chciał uzbroić się w kolejną pancerną jednostkę pokroju Nokii 3310? Zapewne wielu z Was, ale o tym musimy zapomnieć. Na szczęście, na horyzoncie widnieje płomyczek nadziei postaci modelu, Nokia TA-1182. Jest to budżetowa jednostka, która niedawno po części odkryła nam swoje oblicze. Co wiem? Otóż, będzie wyposażona w Snapdragona 429, ekran o przekątnej 6-cali, akumulator o pojemności 4000 mAh oraz Bluetooth 5.0 LE. Wymiary zaś, mają być zbliżone do przykładowego Samsunga Galaxy Note 9. Niestety, ale na obecną chwilę wiemy jedynie tyle.

Może Ci się również spodoba

Leave a Reply