Kolejny upalny tydzień za nami, a my przygotowaliśmy garść nowych wieści, które mogą dodatkowo spotęgować odczuwanie wysokiej temperatury! Dlaczego Samsung zaliczy kolejną obsuwę, a jaką nowość dla nas przygotował? Czy Google może obawiać się sporej konkurencji od strony mobilnego oprogramowania? Zapraszamy!

 

Nie tak dawno wspominaliśmy o rychłej premierze składanego smartfona, Samsunga Galaxy Fold, który miał wreszcie trafić na rynek w znacznie poprawionej wersji. Co prawda, budziło to pewne obawy, a za podstawę takiej opinii mogły służyć liczne testy tegoż urządzenia. Niestety, ale owe obawy częściowo się ziściły, bowiem wg oficjalnych informacji, Galaxy Fold nie pojawi się w lipcu tego roku! Wszystko przez problematyczny ekran, który stawia wielki znak zapytania nad jestestwem omawianego smartfona. Jak nie teraz to kiedy? Sierpień odpada ze 100% pewnością, gdyż wtedy nastąpi premiera Note’a 10. Czyżby wrzesień? Osobiście stawiałbym bardziej na październik, a nawet samą końcówkę roku, patrząc na postępujące prace nad Foldem.

Rośnie spora alternatywa dla mobilnego systemu wujaszka Google. Kto za tym wszystkim stoi? Oczywiście… Huawei! Nic dziwnego, bowiem od zbanowania i planowanego odcięcia chińczyków od usług amerykańskich firm, ci uzbrajają się w potężna alternatywę. Huawei HongMeng jest rozwijany już od dłuższego czasu, ale to od niedawna prace nad nim zostały przyspieszone w sposób znaczący. Już na obecną chwilę, ów system może pochwalić się obecnością nad ponad milionie urządzeń! Kto wie, być może Huawei nie będzie musiał prosić amerykański rząd o łaskę i sam stworzy sobie nowe imperium od podstaw?

Technologia rozwija się tuż przed naszymi oczami. Autonomiczne samochody, inteligentne oprogramowanie, a nawet składane smartfony! No dobrze, może te ostatnie mają jeszcze długą drogę w rozwoju technologicznym, ale co byście powiedzieli na temat smartfona w kształcie bransolety? Osobiście kojarzy mi się to z serią gier Fallout, gdzie bohater miał przypięty mini komputer w myśl bransolety, właśnie. Pytanie tylko, czy takie nietypowe rozwiązanie jest świeże? Nie do końca, bowiem jeszcze w 2016 roku, Philips i Lenovo pracowało nad tego typu projektami, ale jak widać, bez wymiernych skutków. Niedawno, Samsung wzbogacił swoją listę patentową o nowe urządzenie w tejże charakterystyce, ale czy niebawem ujrzymy prototyp? Powątpiewałbym w to, ale przyznacie, że zapowiada się ciekawie!