Przed nami ostatni tydzień wakacji. Pozostaje nam tylko zręcznie wykorzystać te ostatnie chwile, a przy tym nie zapomnieć o cotygodniowej porcji nowych wieści ze świata mobilnych urządzeń. Zapraszam serdecznie do lektury!

 

 

Na tego smartfona z pewnością czekają osoby, które są głodne nietypowych i dość nowatorskich rozwiązań. Nie inaczej jest w przypadku serii Mi Mix od Xiaomi. Ten azjatycki producent od początku nas szokował i zaskakiwał swoimi nietypowymi rozwiązaniami i podobnie będzie w przypadku nadchodzącego Xiaomi Mi Mix 4! Najnowsze doniesienia mówią o tym, że nowa słuchawka będzie wyposażona w m.in.: Snapdragona 855+, 12 GB RAM-u, nakładkę MIUI 11, akumulatorek o pojemności 4500 mAh, 30 W szybkie ładowanie, obsługę sieci 5G i NFC. Ponadto, smartfon zostanie wyposażony w aż 4 obiektywy głównego aparatu. Brzmi smakowicie? Na to przyjdzie nam poczekać do premiery, która odbyć ma się pod koniec roku.

Nowy Android jawi się na horyzoncie! Kilka dni temu wszyscy otrzymaliśmy informację o ostatniej becie Androida Q, który stawia na konkretne zmiany i zerwanie z dotychczasową tradycją! Tak, najnowsze dziecko giganta z Mountain View otrzyma całkowicie nowe imię i nie będzie już ono nawiązywało do jednego z popularnych smakołyków. Zatem, przyjdzie nam powitać na pokładzie naszego urządzenia Androida 10! Wielka szkoda, że panowie z Google zrywają z tak charakterystycznym elementem, ale wiedzcie, że zawsze musi nadejść taka chwila. Bowiem, zmiany zawsze przynoszą coś pozytywnego. Niezależnie od tego, przez jaki pryzmat na nie patrzymy. Premiera nastąpi 3-ego września!

Pewnie uważacie, że system iOS jest istnym monolitem nie do złamania, który stanowi jedyny i słuszny bastion bezpieczeństwa dla swoich użytkowników? Mylicie się! Jest rzeczą dość oczywistą, że nie ma takiego OS-u, którego nie dałoby się złamać. Nie inaczej jest w przypadku iOS-a, do którego niedawno włamano się poprzez popularny „jailbreak”. Wielu z Was będących w temacie z pewnością wie, że mobilny system Apple był już wielokrotnie poddawany tego typu zabiegowi, celem możliwości instalowania aplikacji spoza App Store. Jak donoszą różne źródła, Apple wraz z czerwcową aktualizacją do wersji 12.4, nieoczekiwanie pozostawiło lukę, którą zręcznie wykorzystała pewna grupa hackerska. Co o tym myślicie? Zapraszam Was do sekcji komentarzy!