Strona główna forum Inne Co Kupić? HTC 7 Mozart czy Samsung Omnia M ??

HTC 7 Mozart czy Samsung Omnia M ??

Nie wiesz jaki telefon kupić? Trapi Cie pytanie, który lepszy? W tym dziale na pewno znajdziesz odpowiedź na nurtujące pytania.

Moderator: czosnek79

Karnisz Nowy
Nowy

Podziękował: 0
Nie jestem do końca zdecydowany który ze smartfphone'ów wybrać. Wiem tylko że chciałbym telefon z systemem Windows Phone (najlepiej 7.5).Zarówno Mozart jak i Omnia M nie kosztują więcej niż jakieś 700zł. , ale mają swoje plusy i minusy. Nie wiem tylko który z ekranów sprawdziłby się lepiej, super amoled czy super lcd.
W HTC przekonuje mnie
-Jakość zdjęć i filmów
-Pamięć flash i RAM (w stosunku do Omni)
-Lepiej dopasowana rozdzielczość do ekranu niż w Omni
W Omni..
-Fajny wygląd
-Cztero calowy ekran super amoled
Zastanawiam się też czy któryś z tych modeli posiada gorilla glass. Jeśli ktoś by wiedział to również proszę o napisanie tego ;p.
Jeżeli znacie lepsze modele w podobnej cenie (800zł. max), także możecie je wymienić ;p
Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

sienka Avatar użytkownika
Moderator
Moderator

Podziękował: 76

A co będzie na nim robił tzn. będzie oglądać filmy, grał, surfował po internecie?
Jeżeli tak to bardziej będzie Ci odpowiadała Omnia.
Jeśli pomogłem kliknij ----> Obrazek
VideoTesty
Posiadam: LG G2 Mini | LG Optimus L9 | Sony MDR-XB400 | FujiFilm Finepix S4200 | Samsung Galaxy Mini 2

czosnek79 Moderator
Moderator

Podziękował: 28

Za 800 złotych możesz dostać nową Lumię 800 (Allegro) - wyższa półka, lepsze parametry, no i design <3
Korzystam z:
HTC Mozart | Google Nexus 7 | Brainwavz Delta | Marshall Major FX | Samsung HT-F4500 3D | Samsung UE-32EH5300 |

Karnisz Nowy
Nowy

I nad Lumią 800 się zastanawiałem, ale jak się dowiedziałem, że obsługuje karty mico sim, to bardzo się zniechęciłem. Przeglądałem opinie na temat tego telefonu, ale może nie jest tak źle jak to internauci opisują.;p
Chciałbym żeby mój telefon był takim małym przenośnym komputerem. Będę na nim grał,słuchał muzyki,robił zdjęcia,oglądał filmy i surfował po internecie.
Zdaje mi się, że Omnia M nie podołałaby takim zadaniom, poprzez jej małą pamięć flash i RAM.

Telesmartfon Avatar użytkownika
Administrator
Administrator

Karnisz napisał(a):
ale jak się dowiedziałem, że obsługuje karty mico sim, to bardzo się zniechęciłem.

dlaczego? Teraz już operatorzy, chyba nawet dają za darmo te karty. W play sprzedają od razu z przejściówką wszystkie karty, nawet takie z półki...

Karnisz napisał(a):
ale może nie jest tak źle jak to internauci opisują.;p

Wszystkie te negatywne komentarze napisali malkontenci, wtedy gdy Lumia miała swoją premierę i oczekiwali cudów. Tych cudów nie było a Lumia 800 jest na prawdę dobrym telefonem. Ja osobiście brałbym Lumie 800, chyba, ze chcesz trochę taniej to wtedy Omnie M. Mozart jest już trochę wiekowym telefonem jednak za ta cenę to tez nie najgorszy wybór.

Karnisz Nowy
Nowy

Sam telefon chciałbym kupić na allegro, tak samo jak zostać przy aktualnym numerze. Napisałem o tym zniechęceniu ponieważ, nie mam pojęcia jak przyciąć, obciąć kartę sim, oraz jak korzystać z adaptera.(nawet nie wiem co to jest).

czosnek79 Moderator
Moderator

To pójdź do operatora i poproś o wymianę. Nie ma problemu.
Korzystam z:
HTC Mozart | Google Nexus 7 | Brainwavz Delta | Marshall Major FX | Samsung HT-F4500 3D | Samsung UE-32EH5300 |

sienka Avatar użytkownika
Moderator
Moderator

Podziękował: 76

Mój kolega za wymianę karty SIM na MICROSIM zapłacił 6 zł
Jeśli pomogłem kliknij ----> Obrazek
VideoTesty
Posiadam: LG G2 Mini | LG Optimus L9 | Sony MDR-XB400 | FujiFilm Finepix S4200 | Samsung Galaxy Mini 2

Karnisz Nowy
Nowy

Mam jeszcze kilka pytań, tym razem odnośnie Lumi.
1.Jak jest z tym mobile office'm na widows'ach phone? Do czego ograniczają się jego możliwości i czy jest na to jakaś dwu lub jakakolwiek miesięczna licencja ?
2.Czy do korzystania z nawigacji w lumi potrzebny jest internet ?
3.I co co chodzi z tym obiektywem Carla Zeiss'a ?

czosnek79 Moderator
Moderator

1. Office jest przez 2 lata.
2. Nie.
3. Poprawia jakość zdjęć.
Korzystam z:

Karnisz Nowy
Nowy

w takim razie chyba nie będę miał wątpliwości który ze smartfonów wybrać ;)
wszystkim dzięki za pomocne odpowiedzi !! :>

Karnisz Nowy
Nowy

A i jeszcze bym zapomniał. Jedno pytanie. Co w lumi jest nie tak z bluetoothem na wp 7.5 ?
Prawdopodobnie to tylko przejściowa sytuacja(do wydania aktualizacji wp 7.8) ale wolałbym wiedzieć czy to prawda, że nie można przesyłać plików.

czosnek79 Moderator
Moderator

To prawda, że nie można, aktualizacja do WP7.8 to naprawi, jednak na razie trzeba czekać.
Korzystam z:

Telesmartfon Avatar użytkownika
Administrator
Administrator

czosnek79 napisał(a):
To prawda, że nie można

Wyrok!

Zastanówmy sie tylko, ile razy w roku przesyłamy coś przez bluetooth? Potrafię zrozumieć producentów dlaczego nie stosują już tego typu rozwiązań. Juz pomijając, że zdjęcia robione dzisiejszymi smartfonami, ważą dużo a przesyłanie trwa wieki;)

Powrót do Co Kupić?