Pojedynek Lg L7 z Lg L5 – przemyślenia

Cześć,

Pojedynek Lg L7 z Lg L5 przebiegał zgodnie z planem, czyli faworyt miał wygrać i wygrał. Szczerze myślałem, że Lg Swift L5 pokusi się o małą niespodziankę jednak Koreańczycy tak stworzyli swoje produkty, aby każdy wiedział z czym ma do czynienia.

Trzy benchmarki i trzy zwycięstwa L7. Mimo wszystko z benchmarku quadrant oraz nena mark L7 nie wygrało aż tak przekonująco to jednak w teście wydajności przeglądarek L5 zdecydowanie poległo. Wszystko fajnie, jednak powiem Wam szczerze, że absolutnie nie widać tego w codziennej pracy.  Strony otwierają się szybko, duże ekrany powyżej 4 cali dają komfort pracy na telefonie. Czym w takim razie jest specyfikacja w smartfonie? Zabiegiem marketingowym? Czy może technologicznym wyznacznikiem postępu? Postępem chyba jednak w tej chwili nie można nazwać systemu Android, który potrzebuję co raz więcej pamięci i coraz więcej herców.

Pamiętacie kilka lat temu wojny, które zresztą do dziś są pomiędzy użytkownikami Windowsa oraz Linuxa. Gdzie Ci drudzy zarzucali pierwszym pamięciożerność samego OSa, o tym, że Linux potrafi więcej mając dużo mniejszą moc obliczeniową.  Legendy o ruchomych pulpitach i bajecznych wizualizacjach Linuxa które spokojnie działają na Pentium 3.

Czy pomysł Linuxa zniszczył Google? a może Androida zniszczyli Producenci smartfonów, wypowiadając między sobą wojny technologiczne. Co raz bardziej zaczynam dostrzegać ten „owczy pęd” za najlepszym. Co ciekawe w tej chwili Microsoft oraz Apple stoją sobie spokojnie i patrzą jak smartfony z systemem Android uprawiają swoisty kanibalizm…będzie ciekawie

Zapraszam do testu dwóch smartfonów

http://www.videotesty.pl/recenzja/535/Porownanie-LG-Swift-L5-vs-LG-Swift-L7/

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9yLLVsyFzNM&feature=my_liked_videos&list=LLHeP4P31ncnza4gHXLqrcQw[/youtube]

 

 

 

2 komentarze

  1. Lumia 800 będzie jednak dopiero pewnie w październiku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish