Aktualizacja Lumii 610 do Windows Phone 7.8

Wielu z Was ma duże problemy z aktualizacja do najnowszej aktualizacji Microsoftu – Windows Phone 7.8. Postanowiłem napisać, krótki poradnik  w którym możecie zobaczyć jak zaktualizować swoją Lumie. Sprawa nie będzie prosta jednak metodą prób i błędów na pewno sobie poradzicie.

 

 

 

 

1. W pierwszej kolejności wchodzimy do programu Zune.

2. klikamy na górze „ustawienia”

3. Następnie telefon

4. Klikamy „aktualizuj”

UWAGA Ważne!

5. Program Zune, powiadomi nas, że telefon jest zaktualizowany. ( a nie jest)

6. Klikamy obojętnie którą opcje aby za chwile powrócić znów do zakładki „aktualizuj”

7. Po kliknięciu aktualizuj, po mniej więcej 3-4 sekundach( w zależności o szybkości internetu) w moim przypadku było to po 6-7 wyłączamy internet. Najlepiej to zrobić w pasku zadań.

8. Robimy to tak długo, aż na ekranie pojawi się, że jest dostępna aktualizacja. Wtedy podłączamy internet i klikamy „aktualizuj”. Taki sam proces powtarzamy 3 razy, ponieważ dopiero po trzech aktualizacjach zainstaluje nam się pełna wersja tego sytemu.

9. Zalecane jest aby w telefonie była wyłączona transmisja danych.

10. Jeżeli pojawi sie komunikat, że nie może połączyć się z serwerem, nie zrażaj sie i próbuj dalej.

11. Robisz to wszystko na SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!

12. Jest to poradnik z tzw „wymuszaniem aktualizacji.przez Zune”.

Myślę, że po części wyjaśniłem zasade aktualizacji Noki Lumia. Poradnik ważny do momentu, swobodnej aktualizacji wszystkich smartfonów z Windows Phone 7,5.

Na koniec zapraszam Do obejrzenia jak wygląda Lumia 610 po update do WP 7.8

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s8caF3K9myI&list=LLHeP4P31ncnza4gHXLqrcQw[/youtube]

 

 

 

20 komentarzy

 1. Witam mam problem z aktualizacja tego telefonu.
  wchodzę na zune tak jak piszesz u góry klikam ustawienia , aktualizuj i pojawia się taki pasek który się ładuje i jest napisane sprawdzanie dostępności aktualizacji. Gdy się tam załaduje wyskakuje informacja ,,telefon jest zaktualizowany bieżąca wersja oprogramowania telefonu : 7.10 (8779),, i dalej nie wiem co zrobić , proszę o pomoc .
  Z góry dzięki.

  • Właśnie wtedy kiedy pisze „sprawdzanie dostępności aktualizacji” musisz wyłączyć internet. To właśnie w tym momencie rozpoczyna się ta cała zabawa. Po ilu sekundach od pojawienia się tego komunikatu wyłączyć, tego nikt nie wie;) Mi pokazała się aktualizacją po 6 sekundach

 2. Kurde, pierwsza wymuszona aktualizacja zadziałała, ale dalsze wymuszanie już nie ma takiego rezultatu. Pokazuje jedynie komunikat o braku możliwości połączenia z usługą aktualizacji, wielokrotnie już :(

  • Bo trzeba zrobic to co podane wyzej … tzw. proba wymuszania .. ale wiadomo za p-szym razem nie zawsze sie uda … trzeba probowac dalej ;) Pozdrawiam .

 3. witam, chciałbym zapytać kiedy dokładnie podłączamy z powrotem internet, wyłączamy po mniej więcej 3-4 sekundach i od razu podłączmy z powrotem, czy czekamy na z podłaczeniem aż pojawi sie nam jakas informacja ? kiedy nie ma dostępu do internetu pojawia się informacja że nie można sprawdzić teraz aktualizacji. Proszę o pomoc, z góry dziękuje ;)

 4. Mi po tym jak wyłączę internet pojawia się że telefon jest akualizowany bieżąca wersja oprogramowania telefonu 7.10 (8779) i co dalej? Nie wyskakuje mi nic bym mogła wcisnąć akualizuj.

 5. Za pierwszym razem sie udało ale za drugim za kazdym razem wyskakuje mi ze telefon jest zaktualizowany i bieżąca wersja oprogramowania telefonu 7,10 (8783) i co mam dalej robic?

 6. Zrobiłem te 3etapy bez problemu pod rząd za 1razem !!! ( Lumia 610 )

  Polecam wejscie w ustawienie karty sieciowej , w zune klikacie aktualizuj i dosłownie w tym samym momencie wyłaczasz karte sieciową , i musi wyskoczyc aktualizacje są dostepne . Wtedy właczacie karte sieciową spowrotem ;)

 7. Witam, widzę że jest tu ekspert. Mam pytanie. Czy poleca pan dla 16 letniego chłopaka bardziej lumię 610 czy LG L5. Bardzo zależy mi na pana opinii.

  • Trudne pytanie są to dwa rózne telefony. Android ma więcej aplikacji, większe możliwości, za to Lumia 610 ma darmowa nawigacje, lepszy aparat oraz łapie mniej lagów.

 8. witam.u mnie podobny problem jednak został rozwiązany w troszkę inny sposób, mianowicie – w moim przypadku instalacja/pobieranie zacinała/o się w kroku nr 6 w każdej z aktualizacji. rozwiązaniem problemu okazało się wyciągniecie i ponowne podpięcie kabla USB podczas tego oto kroku,czyli nr 6.

 9. U mnie po kroku 6/10 występuje błąd i po ponownym uruchomieniu tel aktualizacja sie zatrzymuje i wyskakuje błąd.. co mam zrobic ??

 10. Witam.. udało mi sie za pierwszym razem zrobić aktualizację 7.10.(8783) jak i znalazło drugą aktualizaję 7.10(8858) lecz nie wiem dlaczego nie chce jej zaktualizować..zaraz po kliknięciu na aktualizuj, zatrzymuje się na ponownym sprawdzaniu dostępności aktualizacji.. i nie chce iść dalej.. Bardzo propszę o informację co mam robić dalej.. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish