iOS 7 otwarty dla użytkowników ? Najprawdopodobniej tak.

ios7W trakcie wywiadu udzielonego w trakcie corocznej konferencji D11, organizowanej przez AllThingsD, Tim Cook zapowiedział nowości, których możemy się spodziewać po nowej wersji mobilnego systemu iOS. Jedną z najważniejszych jest większe otwarcie systemu na zewnętrznych deweloperów. Czyżby zatem piekło powoli zamarzało?

 

Tim Cook zapowiedział, że system iOS nieco bardziej otworzy swoje API na zewnętrznych deweloperów, jednak firma nie chce też ryzykować potencjalnie złymi doświadczeniami w trakcie korzystania z jej urządzeń mobilnych. Stąd też planowane jest znalezienie złotego środka. Serwis MacRumors donosi, że Apple pozwoli deweloperom na przejęcie kontroli nad niektórymi z funkcji iOS, co sugeruje, iż użytkownicy będą mogli w końcu dokonywać na przykład wyboru domyślnych aplikacji. Możliwe także, że zaczną powstawać widżety dla Centrum powiadomień iOS.

ios7

 

Funkcje te poznamy już niedługo. Oficjalnie wiadomo, że zarówno nowe wersje iOS, jak i OS X zostaną pokazane na konferencji  WWDC już w czerwcu.


Źródło: MacRumors

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish