SAMSUNG ATIV Q: 2 systemu w jednym tablecie

ativqSamsung zaprezentował dziś w Londynie 13,3-calowy tablet – Samsung ATIV Q, który wyróżnia się tym, że pracuje pod kontrolą dwóch systemów operacyjnych: Windowsa 8 i Androida 4.2.2 Jelly Bean.

 

 

Samsung ATIV Q został wyposażony w potężny, bo aż 13,3-calowy pojemnościowy ekran dotykowy gwarantujący bardzo wysoką rozdzielczość na poziomie 3200 x 1800 pikseli. Sercem urządzenia jest wydajny procesor Intel Core i5 z serii Haswell. Producent utrzymuje, że bateria pozwoli na 9 godzin pracy. Obsługę tego ogromnego urządzenia ułatwić ma inteligentny rysik S-Pen, który po zastosowaniu w Galaxy Note robi karierę i pojawia się wraz z kolejnymi nowościami rynkowymi koncernu.

ativq

Najciekawszym elementem jest jednak system operacyjny, a ściślej mówiąc dwa systemy, między którymi użytkownik może swobodnie wybierać, by w zależności od potrzeb tudzież preferencji pracować na intuicyjnym Androidzie albo bardziej „biznesowym” Windowsie 8. Czyli ATIV Q to tablet i do pracy i na co dzień. Z zapowiedzi Samsunga urządzenie pojawi się w sprzedaży jesienią bieżącego roku, niestety nie znamy jeszcze dokładnej ceny.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish