Wielki test smartfonów – Samsung Galaxy S4 vs Sony Xperia Z vs HTC one vs Nexus 4

1016090_10151596525593153_1426022819_nAktualnie na rynku królują trzy smartfony. Samsung Galaxy S4, HTC One oraz Sony Xperia Z. Są to pierwsze urządzenia, które dysponują ekranem FullHD. Każdy jednak ma do zaoferowania użytkownikowi coś niezwykłego. My zajmiemy się, tym najważniejszym – wydajnością!

Test ma na celu porównanie trzech z czterech flagowych smartfonów. Do dyspozycji mamy produkty marki Samsung, HTC , Sony oraz LG, ta ostatnia  firma stworzyła Nexusa 4, który jest modelem referencyjnym marki Google.  Testy zostały przeprowadzone w trzech popularnych benchmarkach – Quadrant, Antutu oraz NenaMark 2. Test został podzielony na wykresy, w których każdy aspekt (CPU, GPU, RAM) został porównany.

4

Pierwszy test wypadł na korzyść Samsunga Galaxy S4 oraz HTC One. Spora przewaga nad Sama Xperią Z oraz Nexusem 4. Dwa pierwsze smartfony największa przewagę uzyskały w testach procesorów. Jednostki Qualcomma to aktualnie najwydajniejsze procesory na rynku – to widać.

Podczas drugiego testu, smartfony zmierzyły się z benchmarkiem Antutu. Tutaj wyższość pokazał HTC One, który uzyskał wynik ponad 23000 pkt. Na trzecim miejscu tym razem został sklasyfikowany Samsung Galaxy S4, który miał pewne problemy podczas testu grafiki.

DSCF0040

Ostatnim testem, był benchamrk NenaMark 2. Tutaj zwycięzcą okazała się „S4” wygrywając o 0,1 pkt przed Xperią Z. Dalej uplasował się HTC One oraz Nexus 4. Dziwią trochę wyniki tego testu, ponieważ każdy z testowanych smartfonów posiada identyczny procesor graficzny Adreno 320.

Zapraszamy na portal videotesty.pl, gdzie można zobaczyć dokładne wyniki jakie uzyskały smartfony oraz, który z nich okazał się zwycięzca!

http://www.videotesty.pl/recenzja/887/Samsung-Galaxy-S4-vs-Sony-Xperia-Z-vs-HTC-One-vs-LG-Nexus-4-PORoWNANIE/

Nie zapomnijcie ocenić oraz skomentować filmu:)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jJWrKDyA5Z0[/youtube]

4 komentarze

  1. LG radzi sobie naprawdę dobrze w tym teście. Graficznie wypada naprawdę solidnie – wydajny procesor graficzny oraz procesor. Spokojnie długo posłuży jako telefon użytkowo/multimedialny najwyższej klasy.

  2. Witam :) Jako że z wielkiej czwórki najbardziej przypada mi do gustu Nexus 4 ze względu na cenę i jakość wykonania, pomijając już czystego androida, poza tymi wymienionymi w teście smartfonami istnieje jeszcze Lumia 920 i tu padnie to pytanie: Nexus czy Lumia. Aktualnie posiadam galaxy s i czuje że pora na zmianę. Proszę o poradę :) z góry dzięki :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish