Wkrótce pierwsze smartfony z Firefox OS

zte_open_1_1Mozilla poinformowała o tym, że w najbliższym czasie na kolejnych rynkach zaczną pojawiać się smartfony pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Firefox OS. Deutsche Telekom i Telefónica wprowadzą na rynek pierwsze urządzenia tego typu, tj. Alcatel One Touch Fire i ZTE Open.

Smartfony z systemem Firefox OS to według Mozilli pierwsze urządzenia działające wyłącznie w oparciu o technologie sieciowe. Firefox OS zawiera wszystkie podstawowe funkcje, jakich oczekuje się od smartfona – połączenia głosowe, wiadomości, e-mail, aparat. Ponadto Firefox OS ma wbudowaną integrację z Facebookiem i Twitterem, usługi oparte na lokalizacji, takie jak mapy Nokia HERE z opcjami offline oraz lokalnymi informacjami o ruchu drogowym i komunikacji, a także przeglądarkę internetową Firefox oraz sklep Firefox Marketplace.

zte_open_1_1

 

Adaptacyjne wyszukiwanie aplikacji w systemie Mozilli dostosowuje smartfona do potrzeb użytkownika, w danym momencie. Nie trzeba niczego pobierać. Wystarczy przesunąć palcami w prawo po ekranie i zacząć wpisywać słowa kluczowe, a telefon natychmiast wyświetli to, co nas w danym momencie interesuje. Na przykład, wyszukując swojego ulubionego artystę, w wynikach otrzymamy powiązane aplikacje, dzięki którym posłuchamy piosenek, kupimy wybrane utwory czy bilety na koncert. Funkcja ta umożliwia wywołanie na żądanie aplikacji jednorazowego użytku lub do pobrania.

Telefony z systemem Firefox OS są zintegrowane z Firefox Marketplace, centrum aplikacji mobilnych HTML5. Firefox Marketplace zawiera popularne, globalne oraz lokalne aplikacje w takich kategoriach, jak: gry, wiadomości, multimedia, biznes i produktywność. Firefox Marketplace zawiera popularne aplikacje takie jak: AccuWeather, Airbnb, EA Games Poppit, Facebook, mapy Nokia HERE, SoundCloud, Terra, Time Out, TMZ i Twitter, jak również dostępne w poszczególnych regionach pozycje lokalne.

zte_open_1_3

 

Od jutra w Hiszpanii dostępne będą pierwsze smartfony z systemem Firefox OS. Mowa konkretnie o modelu Open firmy ZTE, wyposażonym w ekran HVGA o przekątnej 3,5 cala, jednordzeniowy procesor Qualcomm MSM7225A, 256 MB pamięci RAM, 512 MB pamięci ROM, Bluetooth 2.1, kontroler sieci bezprzewodowych 802.11b/g/n, radio FM, oraz aparat cyfrowy o rozdzielczości 3,2 megapiksela. Hiszpański operator Telefónica wycenił go na kwotę 69 euro, czyli około 300 zł.

Źródło: Mozilla

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish