Sony Xperia SP – Recenzja

DSCF8001Rynek smartfonów z średniej półki zwiększa się praktycznie z miesiąca na miesiąc. Mamy do dyspozycji już praktycznie kilkanaście urządzeń o bardzo przyzwoitej wydajności oraz możliwościach. Na pewno do tej klasy zalicza się Sony Xperia SP. Zapraszam do przeczytania oraz obejrzenia recenzji dla portalu videotesty.pl.

Jak zawsze, spróbuje dopowiedzieć kilka zdań o testowanym modelu.  Niemiło zaskoczyła mnie jakość wykonania obudowy. Pomijając już szparę między korpusem a klapką, Xperia SP nie urzeka. Tylna pokrywa jest cieniutka jak papier. Po założeniu jej są miejsca które zwyczajnie uginają się pod naciskiem palca.  Ponadto Sony zastosowało podobny manewr jak to miało miejsce w Xperii S. Baterii nie można wyjąć, pod klapka znajdują się tylko miejsca dla karty SD oraz SIM – więc po co ten cyrk z rozbieralną obudową?

DSCF8003

Reszta telefonu nie przyniosła juz niespodzianek… Zapraszam do przeczytania fragmentu recenzji i doczytania reszty już na samej stronie:)

 

Pierwsze gromy spadły już na samym początku testy. Obudowa Xperii SP nie wyróżnia się na tle innych urządzeń. Są to sprawdzone patenty. Tył wykonany jest z tworzywa, które jest dość chropowate w dotyku. Co ciekawe mimo, że Xperia SP nie ma możliwości wyjęcia baterii to samą tylną pokrywę możemy zdjąć. Dzięki temu możemy tam zainstalować kartę SIM oraz SD. Rozwiązanie dość karkołomne, podobnie jak to było w Xperii S. Sony tak jakby się na chwile zapomniało- co ma tak naprawdę robić z urządzeniem i jak je tworzyć. Po za tym spasowanie tej klapki woła po pomstę do nieba. Pomijając, że testowy model posiadał szparę na kilka centymetrów to sama klapka w niemiły sposób uginała się na samym środku. Bryłę ratuje przezroczysty element na dole smartfona, który pulsuje światłem np. w rytm muzyki lub gdy nadejdzie wiadomość. Dzięki temu smartfon wygląda dość nowocześnie co nie usprawiedliwia, ani nie usuwa pierwszego, niemiłego wrażenia.

ciąg dalszy na:

http://www.videotesty.pl/recenzja/913/Sony-Xperia-SP-RECENZJA/

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SQl2wuM2Dtw[/youtube]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish