Duże plany LG

Logo-LG

Po długiej nie obecności wracam do pisania. A więc do rzeczy.

Niedawno w wywiadzie dla Dnevnik, szef działu komunikacji w bułgarskim oddziale firmy LG – Dimitar Valev, zdradził, nad jakimi urządzeniami pracuje jego firma. Jak się okazuje, w najbliższym czasie możemy spodziewać kilku konstrukcji, a będą nimi: tablet, phablet, smartwatch ekran Quad HD, oraz smartfony z Firefox OS i Windows Phone.

Jak ujawnia Valev, firma LG ma bardzo ambitne plany, otóż do końca roku ma zostać zaprezentowany tablet. Nieoficjalnie mówi się, że może nim być 8-calowa konstrukcja LG G Pad (V500), warto dodać, że konstrukcja trafiła już do FCC w ramach certyfikacji.

Tablet  ma zostać wyposażony w 4-dzeniowy procesor i chociaż sporą niewiadomą pozostaje to, o jaki dokładnie model chodzi, to bardzo prawdopodobne, że będzie to Qualcomm Snapdragon 800. Do pomocy otrzymać miałby on tutaj 2 GB pamięci RAM, co z pewnością zadowoliłoby nawet tych użytkowników, którzy potrzebują dużych mocy obliczeniowych. Poza tym urządzenie ma oferować wcześniej wspomniany 8-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, a opcjonalnie także możliwość korzystania z łączności 3G. Niestety pozostałe elementy specyfikacji pozostają sporą tajemnicą.

W planach LG jest również wprowadzenie do sprzedaży phabletu, który najprawdopodobniej zawierałby ekran o przekątnej większej niż 6 cali. Jego premiera jest przewidywana dopiero na przyszły rok. Koreański producent intensywnie pracuje również nad prezentowanym niedawno ekranem LCD – Quad HD AH-IPS dla smartfonów.

Przekątna ekranu wynosi 5,5-cala, a on sam umożliwia wyświetlanie rozdzielczości wynoszącej 2560 x 1440 pikseli, co przekłada się na 538 pikseli na cal. Ekran ma trafić na rynek w przyszłym roku, niewykluczone, że zadebiutuje właśnie we wspomnianym phablecie.

LG_Quad_HD_smartphone_screen

Jak informuje Valev w przyszłym roku powinny pojawić się inteligentne zegarki SmartWatch, o których jednak za dużo informacji nie mamy. Wiadomo jednak, że w przyszłym roku LG będzie stawiać na produkcje elastycznych wyświetlaczy, nie można więc wykluczyć, że podobnie będzie  w przypadku SmartWatcha.

LG-Smartwatch

W przyszłym roku powinniśmy zobaczyć także przynajmniej po jednym smartfonie LG z systemem operacyjnym Windows Phone oraz Mozilla Firefox OS. Firma LG chce tym samym, wykonać badanie rynku i przekonać się, czy produkcja urządzeń z takimi systemami jest opłacalna.

Trzeba więc przyznać, że firma LG ma bardzo ambitne plany, jeśli chodzi o rynek mobilny. Trzymamy kciuki za koreańskiego producenta.

Źródło: Vr-Zone

1 komentarz

  1. Plany mają duże, mocno się rozwijają. Do niedawna nie mieli pomysły na tablet a teraz już poważnie myślą o wprowadzeniu własnego ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish