Nowy Android 4.4 KitKat

Android-4.4-Kit-Kat-Teaser-002To może brzmieć jak żart, ale żartem nie jest. Android 4.4 będzie nosić nazwę KitKat, informują wspólnie Google i Nestle. To nieoczekiwana wiadomość i jednocześnie pierwsza współpraca między firmą technologiczną, a producentem słodyczy, tego rodzaju.

Google ma w zwyczaju nazywać kolejne wersje Androida nazwami słodyczy, w dodatku robiąc to w porządku alfabetycznym. Android 1.5 nosił nazwę Cupcake, 1.6 – Donut, 2.0 – Eclair, 2.2 – Froyo, 2.3 – Gingerbread, 3.0 – Honeycomb, 4.0 – Ice Cream Sandwich i najnowszy 4.1-4.3 – Jelly Bean. Kolejna wersja miała nosić nazwę „Key Lime Pie”, ale będzie zamiast tego wykorzystywać znak towarowy Nestle.

Android-4.4-Kit-Kat-Teaser-002

Nasze partnerstwo nie ma nic wspólnego z wymianą jakiejkolwiek gotówki – powiedział BBC John Lagerling, odpowiedzialny za zewnętrzną współpracę w ramach projektu Android. Całość miała być „zabawna i zaskakująca”.

Współpraca jest obustronna – Android będzie promować batony KitKat, a batony KitKat – Androida. Nestle ma bowiem wprowadzić do sprzedaży 50 mln batonów w specjalnym, promocyjnym opakowaniu z zielonym robocikiem, symbolem systemu Google’a. Promocyjne opakowania trafią do sprzedaży na 19 rynkach, w tym także w Polsce. W wybranych opakowaniach mają znaleźć się kupony, oznaczające wygraną urządzeń z linii Nexus.

Pomysł współpracy Google’a z Nestle pojawił się jeszcze w ubiegłym roku i był przez długi czas tajemnicą w obu firmach. Nazwa „Key Lime Pie” wypłynęła właśnie z Google’a i była zmyłką, mającą odwróć uwagę od nazwy kolejnej wersji systemu.

Źródło: Google, Informacje Prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish