PQI Connect 201 – pendrive z MicroUSB

RTEmagicP_pqi-connect-201-g-2013-06-00Firm PQI zaprezentowała nam gadżet – pedrive PQI Connect 201, który posiada dwie końcówki USB oraz MicroUSB dzięki temu można go bez problemu podłączyć do komputera jak i do kompatybilnego smartfona lub tabletu .

Gadżet zaskakuje swoim rozmiarem otóż jest on wielkości monety, jego waga jest wręcz znikoma co sprawia, że można go ze sobą zabierać wszędzie bez żadnych problemów lub wyrzeczeń. Należy jednak pilnować go jak oka w głowie, bo przy takich rozmiarach i wadze nie trudno o zapodziania go gdzieś .Obudowa została wykonana z szarego metalu i sprawia wrażenie wysokiej wartości .Port MicroUSB jest chroniony plastikową nakładką, którą prędzej czy później zgubimy jeśli nie połączymy jej do głównej części pendrive`a za pomocą jakiejś smyczy lub sznurka .

RTEmagicP_pqi-connect-201-g-2013-06-00

PQI pomyślało również o specjalnej aplikacji ułatwiającej korzystanie z Connect 201 w urządzeniach opartych o platformę Android .Program o nazwie PQI Connect+ dostępny jest do pobrania za darmo w Sklepie Play i oferuje podstawowe funkcje służące do zarządzania przechowywanymi plikami. Oprócz tego program służy do przeglądania zdjęć,  odtwarzania muzyki. Interfejs aplikacji jest dość ubogi ,a jakość działania programu nie należy do najlepszych. Część prostych akcji, jak na przykład kopiowanie plików, jest bardzo nieintuicyjne, natomiast wbudowana przeglądarka zdjęć działa ze sporymi opóźnieniami i nie obsługuje gestów multitouch, przez co ogólny komfort korzystania z aplikacji jest bardzo przeciętny. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy mogli do tego celu wykorzystać innych aplikacji, a filmy i zdjęcia przechowywane na urządzeniu są widoczne w domyślnej przeglądarce systemu Android.

pqi-connect-201-g-2013-06-07

Jednak pendrive nie działa na wszystkich urządzeniach tak jak powinno.W niektórych urządzeniach pendrive nie jest wcale wykrywalny, a w innych nie są dostępne wszystkie funkcje lub działają one nie tak jak powinny.

Lecz mimo tego iż PQI Connect 201 jest daleki od ideału to jeżeli jesteście w posiadaniu jednego z kompatybilnych urządzeń, to może się on dla Was okazać niezwykle przydatnym gadżetem, pozwalającym na łatwą wymianę plików pomiędzy komputerem i urządzeniem mobilnym. Pendrive dostępny jest w trzech wersjach ,wyposażony w 8 GB, 16 GB lub 32 GB wbudowanej pamięci. A jego ceny rozpoczynają się od 50 zł .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish