Tizen 3.0 zainstalowany na Samsungu Galaxy S IV

0002HX3UH3WD4JAU-C116-F4Pierwsze zdjęcia i wideoprzeglądy platformy Tizen, jeszcze wtedy w wersji 2.0, mogliśmy podziwiać już wiele miesięcy temu. Od tamtej pory interfejs systemu zmienił się nie do poznania, a wersja 3.0 zapowiada się naprawdę zachęcająco.

Tizen został uchwycony na pokładzie modelu Galaxy S4. Ze zdjęć opublikowanych przez serwis Tizen Indonesia wynika, że projektanci czerpali garściami z rozwiązań konkurencji.
Przykładowo zegar z pogrubioną godziną na ekranie blokady do złudzenia przypomina ten znany z Androida 4.2+.

0002HX3UH3WD4JAU-C116-F4
Na lockscreenie informacje dotyczące poziomu naładowania baterii, zasięgu i powiadomień wyświetlane są na pasku ulokowanym w dolnej części ekranu. Treść powiadomień pojawia się z kolei na poziomych belkach.
Dolny pasek będzie prawdopodobnie stałym elementem interfejsu, bo na innym zdjęciu widać go z nałożonymi przyciskami odpowiedzialnymi za sterowanie odtwarzaczem muzycznym.

0002HX3YGCEXL3N1-C116-F4
W nowym Tizenie widać również inspirację Windows Phone’em. Żywe kolory, prostokątne i spłaszczone elementy oraz brak gradientów kojarzą się właśnie z mobilnymi okienkami.

Nawet przyciski funkcyjne w dialerze przypominają windowsowe kafelki. Umieszczono na nich zresztą łudząco podobne ikony.
Jeśli cały interfejs będzie utrzymany w takiej stylistyce i wszystkie jego elementy będą wizualnie spójne, to może z tego powstać coś naprawdę ładnego. Niestety, na debiut finalnego wydania Tizena trzeba jeszcze trochę poczekać, bo ma on zostać zaprezentowany dopiero w marcu 2014 roku.

Źródło: tizenindonesia.blogspot.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish