Panasonic wraca na smartfonowy rynek!

01-GlobalSmartphonePrototypeKtóż by pomyślał, że ten znany wytworów RTV, japoński producent zechce ponownie zawitać w świecie telefonów „wszystko mających”? Z powodu wielu niepowodzeń finansowych, Panasonic we wrześniu zeszłego roku ogłosił zakończenie produkcji urządzeń w tym segmencie. Jak widać, czasy się zmieniają i ludzie również co raz to częściej zdanie zmieniają.

Tak jest też w przypadku firmy Panasonic. Wg doniesień japońskiego portalu Asahi, firma ukaże swój nowy smartfon o dość dużej przekątnej ekranu, sięgającej 5 cali. Słuchawka zostanie zaprezentowana na zbliżającym się Mobile World Congress.  Tylko tyle wiemy na ten temat. Jest to moim zdaniem dosyć dziwne i dwuznaczne posunięcie ze strony firmy. Jak pokazuje historia, już wielokrotnie próbowali swoich sił w świecie telefonów komórkowych a później smartfonów. Wszystko bez większego skutku, a co gorsza ze stratami finansowymi. Warto wspomnieć, iż przez ostatnie dwa lata, Japończycy naliczyli 16 mld dolarów strat! To daje wiele do myślenia. Panasonic informuje również o poszukiwaniu partnera do współpracy w USA.

Zatem, czego będzie można się spodziewać po kolejnym powrocie producenta na rynek? Przysłowiowa powtórka z rozrywki czy może coś rewolucyjnego? Może zamiast rewolucji, to otrzymamy od Panasonica, smartfony dobrym wykonaniu i za rozsądnej cenie? Kto wie…?

CNET UK

Blog Prospekt Novum

1 komentarz

  1. Obecnie na rynku jest tyle smartfonów że ciężko będzie wzbić się w górę.. Ale zobaczymy czy będzię jakaś extra dodatkowa funkcja w kolejnym sprzęcie(…)?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish