Tizen – OS wspierany przez Samsunga wraca do gry!

samsung-tizenJuż dawno nie słyszeliśmy o jakichkolwiek wzmiankach na temat tego odrębnego systemu operacyjnego, którym zajmuje się Samsung. Koreańczycy postanowili wznowić działania i wprowadzić nowe urządzenie na bazie systemu Tizen.

 

 

Na pierwszy cel koreański gigant obrał sobie Rosję. Co prawda, w planach znajdują się również Indie, ale to później. W nadchodzących tygodniach, nowy produkt Samsunga zostanie zaprezentowany w Moskwie. Event ma być na wzór tego znanego nam z premiery piątej flagowej „galaktyki”. Szacuje się, że docelowa premiera smartfonu z Tizen OS pojawi się pod koniec drugiego kwartału.

Teraz pytanie, po co Samsungowi słuchawka z innym system niż Android? Przecież i tak zarabia krocie na swoich urządzeniach, przy okazji współpracy z Google. Otóż, Samsung ma chętkę na odseparowanie się od Androida. Choć bardziej trafnym słowem byłoby „oduzależnienie” się chociaż po części od tegoż systemu. Koreańczycy chcą stworzyć coś własnego i tym zwojować rynek. Chyba nie w smak  jest im to, że ich urządzenia są głównie utożsamiane z Androidem. Może to tylko moje odczucia, ale moim zdaniem, większość producentów chyba zbyt zależni są od os-u Google’a. Korzystają z niego, zamiast stworzyć coś własnego i bardziej unikatowego. Fakt, dzięki obecności „Andka” u wielu producentów, staje się on bardziej uniwersalny, ale poprzez to wpadamy w monotonię. Dobrze, że są jeszcze takie os-y jak Windows Phone, które reprezentują właśnie coś na swój sposób „innego”.

A co Wy sądzicie o tym? Czy nie czas na jakąś rewolucję w świecie „wszystko mających” słuchawek? Co myślicie o Tizenie? Czy ma on szansę na sukces? ;)

CNET
Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish