Rychły powrót Samsunga do korzeni czy powolne oddalanie się od Androida..?

S_Image_SM-Z910F_combination_Black_Dynamic1Nie od dziś wiemy, że Samsung miał w planie rozwijać swój własny system operacyjny dla urządzeń mobilnych. Jak wiadomo, jest nim nie kto inny jak Tizen. Ten mały rozwijający się OS, łudząco podobny do systemu Google’a znajdzie się na nowej maszynie Koreańczyków.

 

Bez większych namysłów, wiemy doskonale, iż chodzi o Samsunga „Z”. Tworząc zarówno sam OS jak i smartfon, Samsung miał już dawno na myśli, chociaż częściowe oderwanie się od tego „jedynego słusznego” systemu operacyjnego. Widać, firma ma ambicje. Takie poczynanie jest zdecydowanie na plus! Nie mam racji? Stosunkowo niedługo, bo jutro, ma zostać zaprezentowany na specjalnej konferencji prasowej w San Francisco, która zostanie poświęcona tworzeniu właśnie Tizenowi.

Przechodząc do samej słuchawki. Nie wiem jak wam, ale mi na pierwszy rzut oka kojarzy się z serią „L II” od LG. Bardzo nudne i wtórne rozwiązanie kwestii budowy i wyglądu smartfonu. Dobrze, przejdźmy do konkretów, czyli to co tygryski lubią najbardziej! ;)

S_Image_SM-Z910F_003_Back-Dynamic_Gold1

 

Poza samą obudową, mamy również do czynienia z ekranem dotykowym. W tym modelu odnajdziemy ekran o przekątnej 4.8 cala, wykonany w technologii Super AMOLED oraz posiadający rozdzielczość HD 720p. Siłą napędową smartfonu został procesor czterordzeniowy Snapdragon 800 o taktowaniu 2.3 GHz. Jeśli chodzi o walory fotograficzne, to „Z-tka” ma do zaoferowania aparat o rozdzielczości 8MP z lampą doświetlającą. Nie zabraknie również, kamery do wideo-rozmów o rozmiarze 2.1 mpix. Ponadto, telefon będzie wyposażony w 2GB RAM-u oraz 16GB pamięci wewnętrznej, rozszerzalnej do 64GB przy pomocy kart microSD.

Samsung-Z-Product-Specifications1

 

Telefon znamy, jego specyfikacje również, zatem co tak na prawdę wyróżnia jego system od obytego już Androida? Producent zapewnia, że system charakteryzuje się szybszą pracą systemu, krótkie ładowanie oraz efektywniejsze wykorzystywanie pamięci operacyjnej. Czy to ma zapewnić Tizenowi gwarantowane zwycięstwo? Nie wiem jak wy, ale ja mam ku temu wątpliwości. Przecież równie wspaniałym hitem miał być Firefox OS! System okazał się niedopracowany i klapa. Wielką ciekawostką oraz czymś świeżym miał być Ubuntu Touch – tutaj zaś kwestie finansowania poległy. Choć ten właśnie ostatni, wydaje mi się najbardziej niecodzienny i nowatorski. A jakie Wy macie zdanie o Tizenie?

SAMSUNG TOMORROW
Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish