Samsung Galaxy S5 na sterydach…

samsung-galaxy-alphaTak w zupełności można by powiedzieć o kolejnym topowym modelu tego koreańskiego producenta. Nie wszystkim muszą satysfakcjonować podzespoły obecne w modelu „S5”, zatem producent pokusił się o lekkie podrasowanie                                                                                                                  „piątki” w kilku aspektach. Ciekawskich zapraszam do dalszej lektury!

Czym jest omawiany model? Na pewno jest większy, ładniejszy i mocniejszy. Z tym drugim stwierdzeniem można by polemizować, aczkolwiek są gusta i guściki. ;) Za to z pierwszym i ostatnim można już całkowicie się zgodzić. Tych informacji dowiadujemy się m.in. za pośrednictwem znanego wszystkim źródła, czyli @evleaks. Źródło zdradza częściową specyfikację słuchawki oraz jej nazewnictwo. Z pierwszych doniesień, model miał nazywać się Samsung Galaxy F. Jednakże, na dzień dzisiejszy, prawdopodobną nazwą będzie „Samsung Galaxy S5 Prime”. Co zatem kryje się po taką nazwą?

Samsung-Galaxy-S5-Prime-900-90

Pierwszą zasadniczą różnicą dzielącą oba modele jest różnica między matrycami ekranu dotykowego. W modelu „S5” występuje ekran o rozmiarze 5.1 cala, natomiast w modelu „F”, już 5.2 cala przy rozdzielczości QHD (1440×2560). W podstawowym modelu występuje rozdzielczość tylko Full HD. Ponadto, za serce słuchawki zadziała Snapdragon 805 we współpracy z układem graficznym Adreno 420 oraz 3GB RAM. Dodatkowo, mogę dodać, iż zamieszczono aparat główny o rozdzielczości 16MP, czyli ten sam, który znalazł się w Galaxy S5 oraz, że urządzenie będzie w pełni wodo i kurzo odporne. Posiada certyfikat IP67. Na razie, tylko tyle wiadomo. Z przedstawionych danych można pomyśleć, że ten model będzie bezpośrednim konkurentem dla LG G3.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=UzhOfDDiQw0[/youtube]

 

 

Ten na tę chwilę, najnowszy model Samsunga, ma ukazać się otwarcie światłu dziennemu pod koniec czerwca, albo na początku lipca. Ach… i cena! Na dzień dzisiejszy, szacuje się, że za model Samsung Galaxy F/Galaxy S5 Prime, przyjdzie zapłacić ok. 2700 złotych.

 

TechRadar
Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish