Nokia Lumia a’la Android?

Lumidroid
Najwyraźniej tak! Co prawda, w ofercie Nokii (a raczej Microsoftu) odnaleźć możemy model smartfonu z preinstalowanym systemem od Google, ale jest to mimo wszystko oddzielna linia urządzeń. Niebawem może się to jednak zmienić!

 
Po wielu problemach dotyczących promocji głównego os-u MS-u, jakim jest Windows Phone, twórcy postanowili nieco zaryzykować. Owocem tegoż ryzyka, było utworzenie nowej linii „X”, której celem było promocja WP za pośrednictwem Androida. Tak, to nie żart!

Wszak linia „X” posiada system od Google’a, lecz znacznie zmodyfikowany tak, aby do złudzenia przypominał ten znany z typowych Windows Phone-ów. Mógłbym się tak jeszcze rozpisywać na temat polityki Microsoftu, jaka kierowała do utworzenia rodziny „X”, ale nie na to chyba czekacie. ;)

Zatem, wspominana przeze mnie linia „X” była (i jest) przedstawicielem półki stricte budżetowej. Przed pojawieniem się jakiejś głębszej wzmianki dotyczącej jej, wielu miało nadzieję, że dostanie do dyspozycji typową lumię z Androidem na pokładzie. Niestety, wielu się przeliczyło i urządzenia wyszły… kiepsko. Na szczęście jest jednak szansa! Popularny informator @evleaks, donosi o możliwym pojawieniu się modelu Lumia z systemem Android! Powiecie, że to tylko plotka, ale pamiętajcie, iż ten informator zwykł rzadko się mylić! Może więc i tym razem będzie miał słuszność i lekko udziwniony Android trafi we właściwy model Nokii? Choć co do nazewnictwa tegoż modelu można mieć pewne wątpliwości. W zamieszczonej informacji wyczytać możemy, iż model ma być sygnowany nazwą „Nokia by Microsoft”, a nie po prostu „Nokia”. Czyżby wciąż doskwierał gigantowi problem z brakiem zdecydowania w kwestii brandowania urządzeń? Tego na razie nie wie nikt. Nawet @evleaks. ;)

   @evleaks
Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish