Pierwsza aktualizacja dla Windows Phone 8.1 i co ze sobą niesie…

wp
Mobilne okienka z Redmond w wersji 8.1, są stosunkową świeżością na rynku. Pomimo tego faktu, producent już rozpoczął plany wydania pierwszej aktualizacji. Aktualizacja może być wyjątkowo ciekawa, gdyż wprowadzi kilka interesujących zmian.

 

Fani „kafelków” nie zdążyli nacieszyć się jeszcze nową odsłoną WP, a Microsoft ma zamiar w niedalekiej przyszłości udostępnić pierwszy update do systemu. Czyżby o czymś twórcy zapomnieli? Albo takie poczynanie jest celowym zabiegiem marketingowym! Tak czy siak, w ostatnio udostępnianych dokumentach przeznaczonych dla deweloperów WP 8.1, widniało kilka istotnych informacji na temat update-u „GDR1”. W tych dokumentach dowiadujemy się m.in. o planach produkcyjnych tzw. „smart case”, czyli tłumacząc na nasz język – sprytne/inteligentne etui.

 

LG-G2-hands-on-pictures-45

HTC-Dot-View-41

 

 

 

 

 

 

Zapewne, znacie tego typu produkty. Mogliście nie raz ujrzeć je u LG jako Quick Circle lub HTC Dot View. Specjalnie zaprogramowane etui (oraz sam smartfon) potrafi w postaci małych punkcików, wyświetlić aktualną godzinę, pogodę czy też pomóc w odebraniu połączenia. Ciekawe i unikatowe rozwiązanie, które prawdopodobnie zagości na platformie Windows Phone, przy okazji premiery „kafelkowej” wersji HTC One M8. Co prawda, są to na razie tylko niepotwierdzone pogłoski. Być może, amerykański gigant postanowi wprowadzić taki „gadżet” dla urządzeń Nokia?

dot-view-htc-5086-018

 

Drugą i może nieco mniej ważną informacją, która wiąże się bezpośrednio z dokumentacją dla deweloperów, to nowe wsparcie dla urządzeń posiadających ekran sięgający 7-cali lub większy. Wsparcie obejmuje lepszą rozdzielczość, sięgającą 1280×768. Ta rozdzielczość dotyczy głównie urządzeń posiadających sprzętowe przyciski nawigacji. Dla modeli z przyciskami nawigacyjnymi, wyświetlanymi na ekranie, zostanie zastosowana rozdzielczość 1280×800.

Ponadto, producent zapewnia o naprawie problemów głosowych związanych bezpośrednio z połączeniami LTE oraz z muzyką przesyłaną poprzez moduł Bluetooth. Deweloperzy WP, będą upoważnieni do całkowitej personalizacji ekranu blokady wg swoich wewnętrznych zaleceń. To dobry krok w propagowaniu (choć w niewielkim stopniu) otwartości systemu Windows Phone.

Niestety, ale nie jest wiadome to, kiedy owa aktualizacja wkroczy na „salony”. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, by następne modele z Windows Phone 8.1 na pokładzie, nie posiadały wymienionych przeze mnie nowych elementów.

THE VERGE
Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish