Masowe zwolnienia w Beats Electronics! Czy rozsądne?

Apple-AAPL-Announces-Job-Cuts
Dwa miesiące minęło od czasu, gdy Panowie z Cupertino postanowili zatroszczyć się o firmę Dr. dre. Po zakończeniu współpracy z borykającym się z problemami finansowymi HTC, miało być już tylko lepiej. Czy aby na pewno?

 

 

 

 

Różnego rodzaju fuzje, nie zawsze wychodzą firmom na zdrowie. Zwłaszcza, jeśli patrzymy z perspektywy szarego pracownika. Jak myślicie, jaki fakt aktualnie łączy przejęte działy Nokii oraz Beats Electronics? Cięcia. Wręcz ostre cięcia!
O planowanych zwolnieniach Microsoft informował praktycznie tuż po finalnym przejęciu. Apple natomiast, miało pójść w nieco innym kierunku. Jednak, okazało się nieco inaczej.

 

nyc2011-dre-jimmy-photo-kevin_mazur-640x425

 

Apple podaje, że przejęte Beats posiada w zatrudnieniu ok. 700 osób. Jest to stosunkowo duża liczba, patrząc na rozmiar firmy. Na nieszczęście zatrudnionych, część ich etatów pokrywa się z tymi istniejącymi w Apple. Co w efekcie, prowadzić musi do zredukowania poszczególnych wakatów. Wszystko dla dobra firmy… i oszczędności, rzecz jasna.

 

39401_2_apple_to_shed_workers_at_beats_electronics_after_acquisition

 

 

Zatem, po „wyprawkę” będzie musiało się zgłosić ok. 200 pracowników. W efekcie tego, Apple będzie musiał ponieść dodatkowe koszty, ale jest to „inwestycja” niejako na przyszłość. Jakie jest wasze zdanie, czy cel uświęca środki? Może rzeczywiście, Beats Electronics było nie gospodarne w aspekcie zatrudnienia? Komentujcie!

REUTERS
Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish