Nokia zniknie z rynku smartfonów!

gsmarena_001Choć nazwa „Nokia” głęboko zakorzeniła się na rynku telefonów, to nowy właściciel korporacji, czyli Microsoft w niedalekiej przyszłości zamierza rozpocząć proces rebrandingu. Jak donoszą przecieki pierwszy krok w tym kierunku zostanie wykonany już za niecałe dwa tygodnie na konferencji giganta z Redmond podczas targów IFA.

Informacje te zdradziły zdjęcia Nokii Lumii 830 i pochodzą od brazylijskiego odpowiednika amerykańskiego FCC czy chińskiego TENAA. Tak jak widać na zdjęciach, pomimo tego, że na obudowie widnieje niezmienione logo, to już pod tylną klapką ukryta jest nazwa Microsoft Mobile.

gsmarena_003

Poza tym Lumia 830 zostanie wyposażona w układ Snapdragon 400, 1 GB RAM, 8 GB pamięci użytkownika, a także wyświetlacz HD o rozmiarze 4.7 cala. Ponadto smartfon otrzyma łączność LTE oraz 20-megapikselowy aparat tylny wraz z technologią PureView.

gsmarena_002

 

Czy uważacie, że zmiana nazwy „Nokia” przez Microsoft to dobre posunięcie? Zapraszam do komentowania!

 

Źródło: GSMarena

2 komentarze

  1. Uważam, że Nokia jako Nokia była tak rozpoznawalną marką, że Microsoft źle robi zmieniając nazwę na Microsoft Mobile, ponieważ straci klientów, takich jak totalni laicy, którzy dzisiejsze Lumie ciągle uważają za fińskie produkty dawnej Nokii i kupują je tylko dlatego, że nazywa się to ciągle Nokią.

  2. Słyszałem wersję jakoby telefony miałyby się nazywać „Nokia by Microsoft”. Czy ten pomysł został porzucony?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish