Czyżby Cyanogen Inc. miałby wejść w posiadanie Microsoftu?

cyanogenmod-11-0-m9

(…)”Spodziewaj się niespodziewanego”- jak to zwykła mawiać pewna znana lub mniej znana postać, tak i tutaj ma swoje zastosowanie, bo przecież kto mógłby się spodziewać kupna producenta najbardziej znanego ROM-u do smartfonów? Zwłaszcza jeśli chodzi o dokonanie takiego czynu przez Microsoft!

 

Często dzieją się różne rzeczy wokół nas i okazuje się, że nie zawsze dzieje się to czego byśmy na ogół się spodziewali. W przypadku biznesu, często dochodzi do różnych maści fuzji. Typowy gigant zawsze stara się wykupić pomniejsze firmy, które generują całkiem ciekawe dochody. Zwłaszcza wtedy, gdy dana firma nabiera na popularności. Zatem, czego tego nie pochwycić? Typowy monopolista lubi się „rządzić” na rynku, a potencjalny kontrahent jest łasy na pieniądze! – to typowy problem wielu mniejszych firm, których właściciele myślą, że na tym zarobią w dwojaki sposób. Wzrost popularności i kasa… szkoda tylko, że często dany projekt odchodzi przez to w zapomnienie.

install-cyanogenmod-

 

Podobna sytuacja może dotyczyć niebawem zachwalany przez liczne rzesze fanów Androida, CyanogenMod. Ten „nieco” zmodyfikowany system od Google’a, zebrał sobie wiele pochlebnych opinii. Głównie za to, że oferuje mniejszą liczbę ograniczeń, w porównaniu do czystego OS-u od wujka Google’a (możliwość instalowania aplikacji na karcie sd, korzystanie z kard w formacie NTFS), lepszą i płynniejszą pracę systemu oraz większą możliwość personalizowania. Ta nieoficjalna wersja systemu Android jest na tyle popularna, że firma OnePlus, postanowiła umieszczać go w swoich smartfonach OnePlus One. Jednakże po przejęciu firmy przez taką korporację jak chociażby MS, ten cały projekt może zostać zniweczony, bo przecież najważniejszy jest pieniądz!

6a0134862db50d970c016766940f33970b-800wi

 

Wstępne rozmowy były już prowadzone z osobami reprezentującymi giganta z Redmond. Jednak, należy mieć na uwadze jeszcze trzech innych głodnych zakupu Cyanogen Inc. Tymi potencjalnymi kupcami są Amazon, Samsung i Yahoo. Pierwsza dwójka ma już w zanadrzu nawet swój własny system. FireOS i Tizen, to coś co może pozwolić na rynkowy sukces, ale też niekoniecznie. Yahoo nie ma nic. Zatem, może ta firma jako druga po MS-ie byłaby chętna do kupna? Chociaż, bardziej bym stawiał na Amazon, który w ostatnim czasie dokonał wykupu Twitch’a.

 

cyanogenmod_image

 

Jeżeli faktycznie dojdzie do transakcji Cyanogen Inc. – Microsoft, to nazbyt kolorowej  przyszłości nie wróżę temu projektowi. Pomyślcie co zrobił MS z serią „Nokia X” i jego „Androidem”. Z prawdziwego Androida niewiele pozostało, a w dodatku projekt już chyli się ku upadkowi. Może Microsoft szuka ścieżki, która go zaprowadzi do celu, ale nie tędy droga! Gigant nafaszeruje CyanogenMod swoimi wstawkami z Windows Phone, jak farszem kaczkę, celem promocji jedynego słusznego systemu mobilnego Może to są tylko moje takie obawy, które w gruncie rzeczy mogą się nie potwierdzić. Przyznajcie, jak wy to odbieracie? Czy po przejęciu, CyanogenMod dalej będzie tak dobrze prosperował?

Phone Arena
Blog Prospekt Novum

1 komentarz

  1. niech ten MS idzie w cholere nie nawidze tego j*** gates’a !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish