Początek końca starego nazewnictwa „mobilnych okienek”!

GoFone-GF47W-Windows-Phone-8.1-Smartphone-ISO

Microsoft systematycznie zmienia podejście do swoich systemów operacyjnych. Kiedyś urządzenia takie jak tablet, smartfon czy komputer miały swoją indywidualną wersję systemu Windows. Firma dąży do zmiany tego aspektu!

 

 

Tworzenie różnych z pozoru systemów nie wyszło Microsoftowi na dobre. Zajmowanie się kilkoma projektami na raz działa na niekorzyść całemu zamysłowi. Na wszystko trzeba poświęcić więcej czasu, no i oczywiście pieniędzy! Dlatego też, gigant z Redmond pragnie stworzyć jeden uniwersalny system działający na wszystkich platformach. Zamiast się rozdrabniać, tak jak to miało miejsce wcześniej, Microsoft skoncentruje się nad jedną konkretną rzeczą.

 

satya-nadella_sitting_microsoft-1024x660

 

Wracając do kwestii Windows Phone. W tym aspekcie czeka nas kilka zmian odnośnie nazewnictwa. Początek tego zaobserwować możemy przy okazji efektów wykupu amerykańskiego potentata części marki Nokia. Powoli jest wprowadzane w delikatny sposób nowe/stare nazewnictwo smartfonów z WP na pokładzie. Zauważyliście zapewne, iż praktycznie nigdzie w mediach nie mówi się (lub nie pisze) członu „Nokia”, tylko po prostu „Lumia”. To dopiero początek zmian.

 

Screenshot-6

 

Kolejnym krokiem jest całkowita rezygnacja z nazwy „Windows Phone”. Idąc z myślą jednolicenia marki systemu od Microsoftu, oprogramowanie znajdujące się na słuchawkach będzie nazywało się po prostu… Windows. Koniec i kropka. To kolejny krok zmian „rebrandingu” oraz scalaniu os-ów w jedno. Tego przykładem może stać się nowe urządzenie od mało znanej brytyjskiej firmy GoFone.

 

gophone

 

To urządzenie o „wyspiarskim” pochodzeniu, charakteryzuje się średnimi podzespołami. Posiada ekran o przekątnej 4.7 cala (1280×720), Snapdragona 200, 1 GB RAM-u, 8 GB pamięci wew, aparatem 8 mpix czy też funkcją „Dual SIM”. Aczkolwiek największą uwagę skupia napis z tyłu urządzenia. Tenże napis kryje nazwę OS-u w jaki został wyposażony GoFone GF47W. Tradycyjnie powinniśmy ujrzeć napis Windows Phone, lecz tym razem jest tylko… Windows.

 

4-7in-GoFone-Windows-Phone-8-1-Qualcomm-Snapdragon-Quad-Core-CPU-Dragontail-Glass

 

Jak myślicie, czy jest to początek końca Nokii oraz reklamowanego dosłownie wszędzie Windows’a Phone? Czy metody takie jak te, pozwolą Microsoftowi podbić rynek mobilny? Piszcie w komentarzach poniżej!

WP Central
Blog Prospekt Novum

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish