Jedna karta SIM łącząca kilka numerów? Apple ma już na to patent!

Apple-wins-in-nano-SIM-card-battleW dobie dzisiejszych czasów, wielu z nas posiada więcej niż tylko jeden numer telefonu komórkowego. Bardzo często, te numery znajdują się pod logiem różnych operatorów sieci komórkowych. Aby nie nosić kilku telefonów, najczęstszym rozwiązaniem jest zakup smartfonu z funkcją Dual-SIM. Jednakże mieszczą się w nim jedynie dwie karty. Problem zaczyna się kiedy dojdzie nam jeszcze jeden…

 

Niektórzy najzwyczajniej w świecie, zamieniają karty w urządzeniu, co może być z czasem nawet frustrujące. Gorzej bywa, gdy musimy wyjąć baterię aby móc dostać się do slotów na kartę SIM. Ten problem ciągnie się już od tylu lat i nadal nikt nie rozwiązał tego natrętnego problemu? Otóż, tak! Producent znanych nam wszystkich iPhone’ów, pokusił się o stworzenie jednej uniwersalnej karty SIM.

 

sim_cards-cropped

 

Dzięki owej karcie, będziemy w stanie zarządzać kilkoma swoimi numerami telefonu przypisanymi do jednej karty! Jedyne do czego będziemy zmuszeni, to zmiana operatora w opcjach urządzenia. Koniec z wieloma kartami. Pomysł rozpoczął swoje działanie dopiero na terenach USA oraz UK. Firmy, które poszły na „współpracę” z gigantem kalifornijskim to AT&T, Sprint oraz T-Mobile. Verizon postanowił się póki co, wstrzymać w podejmowaniu jakichkolwiek działań w tę stronę.

 

India-SIM-Cards

 

Sprawa nie jest zbytnio nagłaśniana, gdyż kłócić się może z umowami jakie prowadzi Apple z sieciami komórkowymi. Kilka firm konkurencyjnych na jednej karcie, mówi samo za siebie. Czy pomysł trafi trochę dalej do Europy? Nie wiadomo. Nie wiadomo także, jak ten pomysł się przyjmie i czy nie zostanie zbojkotowany przez sieci? A wy co sądzicie na ten temat? Nie chcielibyście posiadać kilka numerów pod jedną kartą SIM? Przecież, takie rozwiązanie byłoby znacznie bardziej praktyczne, ale czy nie przekreśliłoby to urządzeń z funkcją „Dual-SIM”? Piszcie w komentarzach!

TC

Blog Prospekt Novum

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish