Rychły powrót „fińskiej” Nokii?!

nokia-sign-largePo przejęciu przez Microsoft działu mobilnego Nokii, marka „Nokia” jakby powoli zaczęła zamierać. Sprawę potęguję dodatkowo fakt rezygnacji amerykańskiego giganta z korzystania ze starego nazewnictwa smartfonów z Windows Phone na pokładzie. Jednakże sprawy nabierają trochę innych barw i okazać się może, iż prawdziwa Nokia ruszy niebawem na nowo odmieniona!

 

Microsoft powoli przyzwyczaja nas do nowego nazewnictwa omawianych smartfonów, co utwierdzać nas może w przekonaniu, iż ta „prawdziwa” Nokia już nie istnieje i istnieć nie będzie. Otóż, nic bardziej mylnego! Fakt przejęcia jednego działu Nokii nie łączy się z jej całkowitym rozpadem. Firma w Finlandii dalej egzystuje i jak się okazuje… ma się coraz lepiej! Przynajmniej pod względem finansowym.

 

nokia_xl_frontback-578-80

 

Dawni właściciele przejętego działu mobilnego nie zajmują się aktualnie produkcją smartfonów, ale i tak mają co robić. Wciąż posiadają prawa do pewnych patentów, zajmują się tworzeniem swojego rodzaju akcesoriów oraz wciąż trzymają pieczę nad projektem Nokia HERE – systemem nawigacyjnym.

 

Nokia1

 

Pracownicy Nokii wciąż myślą jak by „ugryźć” temat powrotu legendarnej marki na rynek telefonów i smartfonów. Zdają sobie bowiem sprawę, iż marka jest bardzo rozpoznawalna na świecie, co sprawia, że jest bardzo cenna. Chcą to bowiem wykorzystać, ale blokują ich pewne zobowiązania z Microsoftem. To w efekcie nie pozwala im na powrót na rynek. Nie pozwala, ale… tylko czasowo. Może to by wyjaśniało, dlaczego Microsoft zdecydował się na zmianę nazewnictwa? Niewykluczone.

 

nokia-android-ait

 

Nie jest wiadome to, kiedy Finowie ruszą z produkcją smarfonów i o jaki OS oprą się ich nowe urządzenia? Najpewniejszym rozwiązaniem byłoby zdecydowanie się na skorzystanie z licencji Androida. Jest to najpopularniejszy mobilny system, zatem pozwoliło by to na łatwiejszą sprzedaż nowych urządzeń. Ten wybór jest tym pewniejszy ze względu na ostatnie udostępnienie nawigacji Nokia HERE dla systemu Android. Jak myślicie, to dobry w nową drogę obraną przez Finów? Czy Nokia ma szansę na spektakularny powrót? Nie wiem jak wy, ale ja trzymam kciuki z całej siły za nich! ;)

Forbes
Blog Prospekt Novum

3 komentarze

  1. Tez jestem za ich powrotem na rynek telefonów/smartfonów!

  2. a już miałem nadzieję, e nigdy więcej tej ” marki ” nie zobaczę

  3. Nokia byłą dobra ale jeszcze przed erą smartphonów. Potem ta marka upadła jak wiele innych. Nie widzę zbyt sensu ich powrotu na rynek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish