Ciąg dalszy niewiadomych od Nokii…

1287713014Tydzień temu wspominałem wam o niebywałym oraz enigmatycznym wpisie na temat dotyczącym nowego produktu od tego fińskiego producenta. Wpis zawierał dziwaczne pudełeczko, a także równie dziwaczny wpis łączący się w jeden fakt, który miał nastąpić dnia następnego. Tegoż właśnie dnia, pojawiła się odpowiedź na wszystkie nasze pytania…

 

Nokia tracąc część swojej firmy (dział mobilny), nie poprzestała na zakończeniu swojej jakże wieloletniej działalności. To już oczywiście wiecie. Nie było to jednak do końca wiadome, co teraz zrobią Finowie, kiedy nie mogą produkować tego, na czym tak na prawdę się znają? Rzecz jasna, robić tego nie mogą do pewnego czasu…

 

Nokia-N1

 

Jednakże, póki nie nastąpi koniec działania tego aspektu umowy, Nokia musi się czymś zająć. Na tę chwilę, producent najpopularniejszych komórek na tym świcie, zajmie się produkcją… tabletów! Tak, ten dziwny wpis na Twitterze dotyczył produktu zwanym Nokia N1. Jest to solidnej konstrukcji tablet, oparty na systemie… nie, nie Windows, a Android w wersji 5.0 Lollipop!

 

nokia2

 

Co on wam przypomina, może iPhone’a? Mi i pewnej części ludzi nawet bardzo. Mimo wszystko, urządzenie sprawia wrażenie eleganckiego i niebywale solidnego. Tak też jest, ponieważ obudowa składa się z jednolitej bryły aluminium. Na froncie odnajdziemy ekran o standardowym rozmiarze sięgającym 7,9 cala. Sercem N1 został procesor Intel Atom Z3580 z zegarem 4×2.4 GHz. Tablet został dodatkowo wsparty 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, kamerką frontową 5 mpix oraz tylną  mpix. Tablet nie posiada możliwości zainstalowania karty SIM. Jest to wersja „Wi-Fi only„.

 

nokia

 

Nokia N1 nie posiada także standardowego jak na tego typu urządzenia wejścia na micro-USB, tylko na wtyczki USB typu C. Kolejną ciekawostką może być nieco zmieniony wygląd systemu. Otóż, programiści Nokii pokusili się o stworzenie swojej autorskiej nakładki „Z launcher„. Jeżeli pragniecie dowiedzieć się jak on dokładnie się prezentuje, to śmiało zajrzyjcie na Google Play. Tam możecie pobrać ten właśnie Launcher na swój smartfon/tablet. Sam jeszcze go nie wypróbowałem, ale słyszałem pewne opinie, że nawet warto!

 

0

 

Ostatnią informacją jest cena oraz data możliwego pojawienia się Nokii N1 w sprzedaży. Z początku tablet ma trafić na rynek Chiński. Jego premiera ma oscylować w granicach 19-ego… kwietnia 2015 roku. Niestety, prezentu na święta nie będzie. Co do ceny. Wg założeń, tablet ma kosztować ok. 250 USD, czyli jakieś 750-800 złotych. Ile będzie kosztował u nas i kiedy trafi do naszych sklepów? Nie wiadomo. Chciałbym się tylko dowiedzieć, co myślicie o tym tablecie? Czy chcielibyście zdobyć? Czy odpowiada wam taka polityka Fińskiej części Nokii? Czy dobrze wróżycie starej i dobrej Nokii? Piszcie śmiało!

Nokia

Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish