Nowy „Dual” od Prestigio za niewielkie pieniądze?!

800x800_prestigio_sign

Firma Prestigio słynie z niecodziennych rozwiązań, przygotowując całkiem wyjątkowe i osobliwe smartfony. Tym razem jednak, mam do zaprezentowania wam nowy, ale za to całkiem klasyczny w tego słowa znaczeniu, smartfon z dwoma slotami na kartę SIM. O to Prestigio PSP3502 Duo!

 

 

Jak już wspomniałem, słuchawka niczym specjalnym się nie wyróżnia. Klasyczna bryła, posiadająca całkiem obłe kształty, co w efekcie sprawia wrażenie solidnej konstrukcji. Ale to nie ona sprawia największe wrażenie, tylko… cena. Cena za którą zdobędziemy powyższy model Prestigio to zaledwie… 399 złotych! Niewiele, zatem równie niewiele możemy odnaleźć w samym urządzeniu. Zajrzyjmy zatem!

 

psp3502duo

 

Sercem tego smartfonu jest bliżej nieokreślona jednostka czterordzeniowa o taktowaniu 1,3 GHz, która jest wspomagana przez 512 MB RAM. Szokujące prawda? Zaledwie 512 MB, a systemem operacyjnym jest Android w wersji 4.4 KitKat. Widać, jednak można! Procesorem graficznym stał się w tym modelu Mali 400 – MP2. Szału nie ma, ale powinno wystarczyć. Jeśli chodzi o ekran, to do dyspozycji dostajemy przekątną 5 – cali w rozdzielczości 480×854. To może być już szokujące, zważywszy na gęstość pikseli na cal na poziomie 196 ppi. Cóż, cena robi swoje. Z baterią również nie ma szału, bo otrzymujemy jedynie ogniowo o pojemności 1850 mAh.

 

Prestigio-MultiPhone-3502DUO-3

 

Ponadto, w skład urządzenia wchodzi jeszcze 4 GB pamięci wewnętrznej, aparat o rozdzielczości 8 mpix, moduł… nie, nie LTE, a 3G. Standardem jest pojawienie się Bluetooth oraz GPS z AGPS. Jeśli chodzi o dwa sloty na kartę SIM, to jeden jest przeznaczony na mini-SIM (standardową), drugi zaś na micro-SIM. Dodatkiem do całego zestawu jest prezent od producenta w postaci przestrzeni dyskowej w chmurze sięgającej 200 GB w usłudze MultiCloud. Reasumując, model PSP3502Dual jest dość przeciętny, a nawet ubogi, ale posiada zaletę w postaci relatywnie niskiej ceny.  Ale patrząc prawdzie w oczy, czy ktokolwiek skusi się na zakup tak słabego urządzenia w 2015 roku? Na to odpowiedzcie proszę w komentarzach. Czy wg waszej opinii, słuchawka warta jest swojej ceny? Czy nie lepiej dorzucić trochę grosza i zakupić czegoś lepszego? Piszcie śmiało!

Prestigio

Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish