Wzmianki dot. przyszłego flagowca LG…

lg-g3

W tym roku ujrzymy kilka premierowych modeli znanych nam producentów, takich jak Apple, Sony czy Samsung. Jednakże pewien koreański producent może niejako bardziej zaskoczyć nas swoim nadchodzącym modelem klasy premium…

 

 

 

Mowa tutaj generalnie o zastosowanie, zapewne trochę zbędnej specyfikacji. Wicie dobrze, jak producenci prześcigają się w montowaniu coraz to lepszych podzespołów? Liczy się kto ma lepszy – wydajniejszy procesor, układ graficzny, więcej RAM-u, czy nawet przednią kamerkę do wiadomego zastosowania. Uwagę przykuwa także rozdzielczość ekranu smartfonu, a konkretnie jego zagęszczenie piskeli. W tym właśnie rzecz.

 

rear-buttons-g3

 

Okazuje się bowiem, że dzisiaj rozdzielczość Full HD na ekranie o przekątnej 5-6 cali nie robi największego wrażenia. Zatem, najwięksi producenci pokusili się w ostatnim czasie o zastosowywanie rozdziałki QHD (1440×2560). Moim zdaniem, taka rozdzielczość na ekranie 5-6 cali nie robi większej różnicy, porównując ją do Full HD (1080×1920)! LG pragnie mieć więcej i wielce prawdopodobne jest, iż w modelu o nazwie kodowej „LG VS999” – G4 w wersji dla sieci Verizon, ujrzymy rozdzielczość na poziomie 1620×2880 (niemalże 3K)! To wszystko przy ekranie… uwaga, uwaga… 5,3 cala!

 

xW52aiV

 

 

Wydaje mi się to co najmniej żałosne. Taki ekran i taka rozdziałka! Co to oznacza w ogólnym rozrachunku? Bardziej prądożerny układ GPU, co w efekcie doprowadzi do znacznego osłabienia akumulatora. Wiecie, co to oznacza? No, właśnie. Niedługo okaże się, że bez kilku powerbanków w kieszeni nie będzie sensu wychodzić z domu. Chyba, że bez naszej słuchawki. Cóż, to zawsze jakieś wyjście z sytuacji. Abstrahując już od tematu rozdzielczości. LG ma zamiar zamontować ośmiordzeniowy układ CPU – Snapdragon 810. To ten sam, z którego zrezygnował Samsung.

 

lg-g4

 

 

Ponadto, w G4 znajdziemy 4 GB RAM-u, aparat 20.7 mpix, pamięć ROM na poziomie 32 lub 64 GB oraz problematyczny akumulatorek o pojemności 3500 mAh. Czy to wystarczy? Odpowiedzcie sobie sami. Jednakże, miejcie na uwadze, iż są to niepotwierdzone dane, które mogą lada moment ulec mniejszej, bądź większej zmianie! Pewnych szczegółów dowiemy się na targach MWC 2015 w przyszłym miechu!

DIGITAL TRENDS

Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish