Zmiany w oprogramowaniu „Samsungowego” Androida…

AndroidSamsung Przemodelowana wersja Androida, prezentowana przez środowisko programistów i projektantów Samsunga, już od dawna prosiła się o dokonanie istotnych zmian. Zmniejszenie liczby preinstalowanych aplikacji czy dokładniejsze zoptymalizowanie nakładki TouchWiz, to nieliczne elementy z długiej listy zmian, jakie muszą być dokonane…

 

Te zmiany są potrzebne i nieuniknione. W ostatnim czasie, Samsung nie połasił się zbytnio o poprawę swojego softu, zatem czas w końcu coś z tym zrobić. Tak też się stanie! W związku z nadchodzącym wielkimi krokami Samsungu Galaxy S6. Wspominany TouchWiz zostanie znacząco odchudzony, a jednocześnie wzbogacony o nowe aplikacje oraz funkcje! Nie uwierzycie co pojawi się w nowej odsłonie nakładki na Androida od Koreańczyków…

 

galaxynoteedgetitle-630x472

 

 

Ale z początku pomówmy o nowych funkcjonalnościach nakładki TouchWiz. Zatem, z pewnością będzie ona skromniejsza jeśli chodzi o preinstalowane aplikacje. Z pewnością pozwoli to nam na zaoszczędzenie, jakże cennego miejsca przestrzeni pamięci wewnętrznej. Jednak istotną zmianą funkcjonalności TouchWiza będzie większe możliwość presonalizowania jego. Słuchy donoszą o przede wszystkim:

 

  • większej liczbie motywów (poszerzona opcja personalizacji wyglądu)
  • poszerzona możliwość edycji ekranu z aplikacjami o ustawienie podziału na 4×4, 4×5 lub 5×5 ikon
  • braku zapętlaniu się podglądu ekranów z listami aplikacji (nie przejdziemy już z ostatniej strony na pierwszą)
  • aplikacja muzyczna zawsze działa w trybie „pełnego ekranu”
  • dialer telefoniczny posiada ubarwienie jak… zielona trawa ;)
  • wirtualna klawiatura będzie posiadać wygląd miksu tego co zobaczyć można w Galaxy Tab S oraz w smartfonach od Apple
  • aplikacje będą znacznie bardziej wyraziste pod względem ubarwienia

 

 

To tyle jeśli chodzi o wzmiankę o ewentualnych zmianach w wyglądzie nowej nakładki TouchWiz od Samsunga. Wracając do możliwie obecnego oprogramowania w nowym „S6”. Zatem, jeśli wierząc plotkom, Samsung zadba o to by w słuchawce pojawił się… pakiet Office 365 w darmowej wersji mobilnej! Niebywałe, czyż nie? Jeżeli Koreańczycy tak bardzo pragną dokopać Google’owi, to instalując Office’a z pewnością do tego doprowadzą. Jest jeszcze inny możliwy powód takiego manewru ze strony Samsunga.

 

 

samsung_open

 

 

Otóż, gigant z Redmond ma w posiadaniu pewne istotne patenty, które wykorzystywane są zarówno w samym systemie Androida, jak i te, które wykorzystuje sam Samsung. Jakie są te drugie? Tego dowiedzieć zbytnio nie da. Wiadomo tylko, że MS nieźle zarabia na wspomnianych patentach. Jeśli mówić już o zarobkach, to wiadomo, iż Samsung ostatnio w kwestii finansowej blado wypada. Może więc, żeby nieco zmniejszyć koszty wykorzystywanych patentów, woli dogadać się z Microsoftem i oferować swoim użytkownikom aplikacje pokroju Office’a? Użytkownicy mobilnego Office’a raczej nie pałają nienawiścią do tej aplikacji, a raczej wręcz przeciwnie. Więc, taki manewr może przynieść pewnego rodzaju pozytywy. Oczywiście, to moje czysto subiektywne domniemania. Może Wy widzicie tę sprawę w całkowicie innym świetle. Jeśli tak, to podzielcie się proszę swoimi opiniami w komentarzach!

 

SAMMOBILE

Blog Prospekt Novum

 

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish