Xiaomi goni Microsoft… smartfon za jedyne $65!

Poxiaomi-logo-header tym jak amerykański gigant pochwalił się, iż wypuści na rynek najtańszy smartfon z serii Lumia, nie trzeba było długo czekać, by ktoś inny zechciał pokazać, że da się jeszcze taniej! Chiński gigant Xiaomi, ma w planach stworzyć tańszą słuchawkę o…

 

 

 

Całe 5 USD! Jak zapewne już czytaliście, najbardziej budżetowa Lumia 430 ma kosztować 70 dolarów. Owe urządzenie jest dość ubogo wyposażone, co raczej jest oczywiste. Jednakże, Xiaomi stworzy nie dość, że tańszy smartfon, to jeszcze z lepszymi podzespołami!

 

leadcore-lc1860-xiaomi

 

Cała sprawa rozchodzi się mianowicie o prawdopodobnego następcę modelu Redmi 2, również taniego telefonu, tego chińskiego producenta. Rzecz jasna, nie została jeszcze podana nawet nazwa kodowa nowego urządzenia, ale dzięki przeciekom informacji, możemy dowiedzieć się co nieco na temat bodaj najtańszego smartfonu z Androidem na pokładzie!

 

 

1416018933

 

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest fakt, iż producentem chipsetu do omawianego telefonu, nie będzie ani Mediatek, ani Qualcomm. Dostarczycielem podzespołu będzie Leadcore. Nie wiele mówi wam tak marka? Mi niestety również. Dokładna nazwa układu to LC1860, który umożliwia zainstalowanie procesora Cortex-A7 2.0 GHz oraz GPU Mali T628. Całość wspierać będzie wyświetlacz HD, 1 GB RAM-u oraz technologię LTE. Patrząc na możliwości układu od Leadcore, będzie on w stanie umożliwić nam nagrywanie wideo w rozdzielczości Full HD 1080p.

 

 

Xiaomi

 

 

 

Przyznacie, że jak na tak tani smartfon to już wiele?! Jak dojdzie do tego w miarę dobry tylny obiektyw oraz najnowszy „andek”, toż to będzie murowany hit! Pomyśleć, że niegdyś chińskie marki były uznawane za totalne dno, a teraz coraz częściej mogą konkurować z topowymi producentami sprytnych słuchawek?! Równie ciekawie prezentują się modele smartfonów od Meizu. Tylko ta dostępność… Byle tylko jakiś model zawitał do naszego kraju… chociaż istnieją niekoniecznie bardzo kosztowne sposoby na zakup smartfonu w Chinach z dostawą do naszego kraju. Tylko po co te kombinowanie? A co Wy sądzicie o nowym smartfonie (w przybliżeniu) za ok. 250 złotych?

GIZCHINA.com
Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish